FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti nedokázali ani dnes zdolať Fínsko na veľkom turnaji a najmaldší tím na turnaji končí pred bránami semifinále po prehre proti domácemu Fínsku, aj napriek tomu, že sme mali v zápase dvojgólový náskok.

Proti Fínsku sme začali veľmi aktívne. Do vedenia sme sa mohli dostať už po 7 minútach, ponúknutú presilovku sme ale nevyužili. Mrzieť nás to však nemuselo. Po Lunterovom nastrelení Adam Sýkora šikovným tečom otvoril skóre. Gól našich nakopol a stále sme držali krok so silným súperom. Pekné šance sa striedali na obidvoch stranách. Keď sa puk ale dostal pred Húsku, v našom pásme bolo horúco. Eufória na Slovensku vybuchla aj po druhom góle našich. Regenda takmer z čiary upratal puk do fínskej brány po strele Takáča. Dvojgólové vedenie nám ale nevydržalo dlho. Ukážkový teplomer zapadol za Húsku po strele Anttilu.

Druhú tretinu začala strela Slafkovského, Olkinuora stál ale na svojom mieste. Nemcova chyba za vlastnou bránkou znamenala vyrovnávajúci gól v slovenskej sieti. Presný zásah zaznamenal znova Anttila. Po tomto góle tempo hry mierne upadlo. Stále sa však hralo zo strany na stranu. Fínsko mohlo otočiť už v 34. minúte. Podobne ako aj my, aj Suomi dostali možnosť hrať v početnej prevahe. Síce našich hráčov hokejisti „krajiny tisícich jazier“ zvierali v pásme, Húska žiaden puk za svoj chrbát nepustil. Faul na Regendu vyústil do našej ďalšej presilovky. V nej sme si nevytvorili žiadnu možnosť ohroziť fínskeho gólmana. Naši chlapci bránili zubami nechtami nerozhodné skóre. Aj vďaka Húskovi sa prostredná tretina skončila s výsledkom 2:2.

Úvod poslednej tretiny nám vôbec nevyšiel. Po zmätku v bránkovisku sme po prvýkrát v zápase prehrávali. Ku Anttilovi sa pridal gólom Manninen. Aj napriek nepriaznivému vývoju zápasu sme nechceli zápas odovzdať do fínskej moci. V posledných 5 minútach sme stále hrozili nebezpečnými akciami. Bojovnosť Slovákov sa nedala uprieť, no bolo to bez gólového efektu. Skúsili sme vabank, teda hru so 6 korčuliarmi. Bohužiaľ sekundu pred koncom sme ešte inkasovali gól na konečných 4:2.

Slováci tak ani dnes neprerušili negatívnu sériu proti súperovi z Fínska.

Aj napriek najmladšiemu výberu na turnaji však treba našim chlapcom poďakovať za veľkú bojovnosť. Je výborné, že sa v dobrom svetle ukázali aj naši najmladší hráči, čo prináša veľkú nádej pre budúcnosť slovenského hokeja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *