FOTO: IIHF Galleries

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022 poznajú svojho celkového víťaza. Stalo sa ním domáce Fínsko. Slovenskí hokejisti skončili na konečnom ôsmom mieste. Ako každý rok, aj teraz sme zaznamenali niekoľko veľmi slušných individuálnych výkonov. Ponúkame krátky sumár najlepších strelcov, nahrávačov a ďalších lídrov v tabuľkách jednotlivcov.

NAJproduktívnejší

Kráľom celkového bodovania sa stal český veterán Roman Červenka. Tridsaťšesťročný útočník pomohol svojmu tímu k zisku bronzových medailí piatimi gólmi a dvanástimi asistenciami. Na druhom mieste skončil Kanaďan Drake Batherson so štrnástimi bodmi (3+11)

NAJsnajper

Dylan Cozens a Pierre-Luc Dubois, dvaja strieborní medailisti, ktorí svoj tím potiahli zhodne siedmimi gólmi v desiatich zápasoch. Rovnaký počet presných zásahov ako kanadská dvojica, si však pripísal aj Čech David Pastrňák, ktorému na tento počin stačilo len 7 duelov.

NAJnahrávač

Hokejisti s najviac gólovými prihrávkami sú Roman Červenka (12), Drake Batherson (11) a Fín Mikko Lehtonen (10), ten sa navyše stal aj najproduktívnejším obrancom turnaja.

NAJtrestanejší

Štatistika, ktorou sa hráči väčšinou nechvália. V každom tíme sa však nájde nejaký ten hokejista, ktorý zahrieva trestnú lavicu pravidelnejšie, než jeho spoluhráči. V celom turnaji nazbieral najviac trestných minút Švajčiar Michael Fora (33) a Nór Magnus Brekke Henriksen (31)

NAJbrankár

Dlho udivoval svojou nepriestrelnosťou fínsky brankár Olkinuora. Pred štvrťfinále mal úspešnosť zásahov na neuveriteľných 99-percentách. Po play off, mu čísla trošku klesli, no stále patril medzi najlepších brankárov na turnaji (94,8%). Lepšiu percentuálnu úspešnosť ako on, mal už iba Lotyš Silovs (95,2%), ktorý ale odchytal o polovicu zápasov menej, respektíve Švéd Högberg (95%), s jediným odohraným duelom.

NAJslovák

Nikto zo slovenských hráčov nezažiaril tak výrazne, ako vlani na MS Peter Cehlárik, či tento rok na olympiáde Slafkovský s Rybárom. Produktivitu nášho tímu však vyhral Juraj Slafkovský (3+6), najlepším strelcom bol s piatimi gólmi Regenda. V bráne nastupoval okrem prvých dvoch zápasov Adam Húska, ktorý dosiahol úspešnosť 89,1%.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *