FOTO: hcslovan.sk

Hokejisti Slovana Bratislava spoznali pred pár minútami svojich súperov v základnej skupine v rámci hokejovej Ligy majstrov.

Vďaka víťazstvu v minulom ročníku Tipos extraligy si celok z hlavného mesta zahrá aj tento rok hokejovú Ligu majstrov. Minulú sezónu v nej odohrali belasí len štyri stretnutia skupinovej časti. Ani jeden zápas síce nevyhrali, no dobre sa pripravili na súťažný ročník, ktorí napokon vyhrali. V budúcom ročníku tejto prestížnej klubovej súťaže sa predstaví dokopy 32 tímov z celej Európy. Vyžrebovanie základných skupín sa uskutočnilo v dejisku tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji, vo fínskej Tampere. Náš zástupca bol vylosovaný zo štvrtého koša. Spoločnosť mu v poslednom koši robili celky ako poľské GKS Katowice a Comarch Cracovia alebo slovinský tím Olimpija Ľubľana.

Slovan nakoniec vyžrebovali do skupiny C. Bratislavčania vyzvú Rapperswil-Jona Lakers zo Švajčiarska, za ktorí hrajú českí hráči Roman Červenka a Peter Čajka. Náš majster sa stretne aj s neúspešným finalistom nemeckej najvyššej súťaže, Red Bullom Mníchov. Tento celok skončil v minulom dieli hokejovej ligy majstrov v semifinále. Nad ich sily bola Tappara Tampere, s ktorou prehrali v sérii 3:0. S týmto tímom sa stretnú aj tento súťažný ročník. Tappara bola vyžrebovaná z prvého koša, keďže vyhrala v minulej sezóne fínsku ligu. Navyše tím z Tampere je vicemajstrom minuloročnej CHL.

Prvý zápas Ligy majstrov budeme môcť sledovať už od septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *