FOTO: IIHF Galleries

Dve úspešné predstavenia na juniorskom šampionáte znamenajú pre tím pod vedením trénera Ivana Feneša šesť bodov. V ďalšom stretnutí bude určite chcieť nadviazať na doterajšie výkony. Proti bude nováčik turnaja z Nórska, ktorému pôjde o zisk cenných bodov za účelom udržania sa. Nórsky výber do 20 rokov sa do elitnej kategórie dostal po deviatich rokoch. Doteraz odohrali na turnaji rovnako dva zápasy ako Slováci, z oboch však odchádzali ako porazení. Prehry 1:4 s USA a 1:8 s Českom pre nich znamenajú zatiaľ žiaden bodový zisk v tabuľke základnej skupiny B.

Posledná konfrontácia

Naposledy odohral slovenský reprezentačný výber do 20 rokov zápas s nórskou juniorskou reprezentáciou 13. novembra 2022. Vtedy bolo súčasťou zápasovej zostavy šesť hráčov, ktorí reprezentujú Slovensko aj na tohtoročných MS U20 2024. Konkrétne Nátny, Čiernik, Žabka, Mišiak, Šotek a Suchý. Zápas vyhrali hráči Nórska 4:3 po predĺžení. O tri góly severskej krajiny sa vtedy postaral Kasper Magnussen, ktorý je mimochodom súčasťou aj výberu nachádzajúceho sa v Göteborgu.

Zloženie nórskeho tímu

Snáď najväčšou hviezdou nórskeho tímu sa zdá byť Michael Brandsegg-Nygård. Medzi jeho silné stránky patrí obojsmerná hra a dobrá strela. Tento útočník patrí medzi jasných kandidátov na umiestnenie v prvej desiatke draftu do NHL v roku 2024. Ak si ho niektorý z tímov NHL vyberie, zapíše sa tak do histórie, pretože zatiaľ nebol žiaden Nór draftovaný v prvom kole. Množstvo fanúšikov ho pred turnajom označila za hráča, ktorého sa oplatí sledovať. Zatiaľ bodovo mlčí, Nóri však strelili proti USA len jeden gól a rovnako tomu to bolo aj proti Česku. Mená ďalších útočníkov, ktoré stoja za zmienku sú Oskar Kind BakkevigMartin Johnsen a Mats Bakke Olsen. Experti hovoria o slabšej defenzíve Nórov, kde vidia mnohí slabinu.

Zápas medzi Nórskom a Slovenskom sa začína o 12:00 SEČ. Priamy prenos bude dostupný ako počas celých Majstrovstiev sveta na kanáli Joj Šport.