FOTO: IIHF Galleries

Slovenský hokejisti do 20 rokov dostali deň voľna, no majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie pokračovali ďalej. Hoci, oproti prvým dvom hracím dňom so zníženou porciou duelov. O sedemnástej vyzvali v skupine B Švajčiari hokejistov USA. Skupina A zase priniesla stret Nemecka a Švédska.

Helvéti mali v nohách zápas so zverencami Ivana Feneša, v ktorom podľahli po bojovom výkone 3:0. Posledné dva presné zásahy pritom inkasovali v samom závere pri hre bez brankára. USA dostala po úvodnej výhre nad Nórskom (4:1) čas na regeneráciu, čo sa prejavilo od začiatku duelu. Už v polovici štvrtej minúty vyhrávali 2:0. Ofenzívny štýl hry pokračoval až do konca úvodnej tretiny, ktorá skončila 5:1 z pohľadu Američanov. Hetrikom sa blysol Jimmy Snuggerud. Ofenzívne predstavenie hráčov spoza mora pokračovalo aj v druhej dvadsaťminútovke. Vedenie navýšili už na rozdiel siedmich gólov na priebežných 9:1.

Tretie dejstvo už toho veľa nezmenilo. Hráči Spojených Štátov si gólový rozdiel pozorne ustrážili. Gólman Fowler síce dva razy kapituloval, no tri presné zásahy pridali aj jeho spoluhráči a zápasu stanovili rezultát 11:3. V tabuľke B skupiny tak na prvom mieste preskočili reprezentáciu Slovenska, oproti ktorej majú lepšie skóre.

Švédi v bráne bezchybní

Nemeckí hokejisti prekvapili v prvom skupinovom zápase favoritov z Fínska, ktorých zdolali tesne 3:4. Naopak, Švédi si splnili svoju papierovú povinnosť a Lotyšov zdolali hladko 6:0. Vzájomný súboj, ktorý priniesol výhru Troch Koruniek veľa napovedal aj smerom k postupu do ďalšej fázy. To sa odzrkadlilo aj na nižšom počte presných zásahov. Dlhé gólové mlčanie preťal v šestnástej minúte útočník Otto Stenberg. Švédi strelecky výrazne dominovali, no na dlhší čas žiaden ďalší puk nemeckého brankára Bittnera neprekvapil. Tím Nemecka sa v hre držal aj na konci druhej časti hry, prehrával však už 0:2. Definitívny kvalitatívny rozdiel medzi oboma celkami ukázala tretia tretina. Stenberg v nej dvomi gólmi skompletizoval hetrik a definitívnu bodku dal stretnutiu Ostlund. Švédsko tak zvíťazilo 0:5 a po dvoch odohraných stretnutiach ešte na turnaji neinkasovalo.