Foto: IIHF GALLERY

Tretím súperom zverencov Ivana Feneša na majstrovstvách sveta do 20 rokov bola reprezentácia Nórska. Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Severanom, ktorých vo 4. minúte poslal do vedenia Michael Brandsegg-Nygård. Slováci sa dočkali vyrovnania v 14. minúte, pri hre v početnej prevahe sa oň postaral Samuel Honzek. O minútu neskôr naklonil misky váh na našu stranu Juraj Pekarčík.

Vylúčenia Nóra Magnussena potrestal v 24. minúte Dalibor Dvorský. Následne prišli chvíle Serváca Petrovského, ktorý v priebehu minúty rozvlnil nórsku sieť hneď dvakrát. V 33. minúte sa v presilovej hre zapísal do streleckej listiny Peter Repčík. O dve minúty neskôr sa premiérového gólu na juniorskom svetovom šampionáte dočkal len 16-ročný obranca Luka Radivojevič, ktorý tak prekonal otca Branka, ten v siedmych dueloch na MS U20 neskóroval ani raz.

Nórom sa podarilo znížiť v 49. minúte zásluhou Stiana Solberga. Druhý gólový zárez v stretnutí zaznamenal po Mešárovej nahrávke v 54. minúte Dalibor Dvorský. V priebehu 55. minúty skórovali nórski hokejisti hneď dvakrát, vďaka čomu sa im podarilo skorigovať výsledok duelu na konečných 4:8.