FOTO: IIHF Galleries

Po včerajšom víťazstve nad Francúzskom sa dnes stretli zverenci Craiga Ramsyho s hokejistami Nemecka. Pred duelom urobili tréneri v zostave len jednu kozmetickú úpravu, keď Tomeka vystriedal na lavičke Húska.  

Pred stretnutím sme sa dozvedeli aj zaujímavú správu. Druhý zápas Slovenska na MS si prišlo pozrieť takmer celé vedenie Montrealu, vrátane GM Kenta Hughesa. Práve Canadiens majú v tohtoročnom drafte prvý výber.

Dnešný zápas sa začal aktivitou oboch strán. Tvrdé zákroky obidvoch tímov nasvedčovali, že sa bude bojovať o každý centimeter ľadu. Prvou strelou na bránku sa prezentoval náš včerajší hrdina Pavol Regenda. Úvodnú presilovku v stretnutí sme videli až 2 minúty pred koncom prvej tretiny po zbytočnom faule mladého Šimona Nemca. Našťastie sme nemecký tlak ustáli a prvá tretina skončila 0:0.

Druhá tretina sa pre Slovákov začala sľubne. No po rýchlom protiútoku sa Nemci ujali vedenia gólom Plachtu. Po jeho posunutí puku pred bránu si puk nešťastne zrazil do brány náš obránca Adam Jánošík. Chyby v našej hre vyústili aj do druhého gólu Nemcov. Po jednoduchej akcii strelil presný zásah Pfoederl. Naši ale dvihli hlavy a gólom Pospíšila, ktorý obišiel bránku a zasunul puk za bezmocného brankára Nemecka znížili stav na 1:2. Naši hokejisti sa pomaly nadychovali na vyrovnanie, no vylúčením Gachulinca a po neviditeľnom faule Ivana, sa museli brániť presilovke 5 na 3. Obetavosťou sme však udržali jednogólové manko. Veľká strelecká aktivita a možnosť prvej presilovky pre náš tím v druhej tretine, nepomohla na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

Tretiu tretinu sme začali presilovkou o dvoch hráčov. Využiť sa nám ju nepodarilo. Naopak  pripomenuli  Nemci ale v bránke stála naša opora Patrik Rybár. Aj napriek vysokej streleckej aktivite sme nevedeli prekonať súperovho brankára. Navyše do útočného pásma sme sa dostávali veľmi ťažko, keďže hokejisti Nemecka veľmi prehusťovali strednú tretinu. Do konca zápasu sa nám aj napriek veľkej snahe už gól streliť nepodarilo.  Utrpeli sme najtesnejšiu prehru 2:1.  

Naši chlapci si zajtra doprajú deň voľna a už v pondelok ich čakajú adepti na titul majstra sveta, Kanaďania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *