FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Slovenskí hokejisti majú za sebou úvodné vystúpenie na majstrovstvách sveta vo Fínsku. V prvom stretnutí A skupiny sme zdolali súpera z Francúzska 4:2.

Naši chlapci začali proti Francúzsku veľmi aktívne. Už po 5 minútach mohol otvoriť skóre tečom pred súperovým brankárom Roman. Po chybe Francúzov v našom útočnom pásme mohol skórovať Lantoši. Vynikajúci úvod našich potvrdila otváracím gólom, až nová posila Mladej Boleslavy, útočník Pavol Regenda, pre ktorého to bol len tretí reprezentačný gól. Po tomto góle dostali hráči „galského kohúta“ možnosť vyrovnať, ale náš brankár Patrik Rybár ostal neprekonaný. Viac gólov sa nám aj napriek veľkej snahe už streliť nepodarilo a tak sme do kabíny išli iba s jednogólovým náskokom.

Druhú tretinu začali o niečo lepšie hokejisti Francúzska. Ich snahu vyrovnať zmarili 2. gólom Slováci. Tatar využil prvú presilovku na turnaji po tom, ako strelu Lantošiho vyrazil brankár Buysse a puk sa dostal priamo pred nášho kapitána. Ten už vedel čo s ním a poslal Slovensko do dvojgólového vedenia. Tento náskok nám vydržal len 5 minút. Nedôraz Rosandiča po buly využil Rech. Francúzsko mohlo okamžite po strelení prvého gólu aj vyrovnať, no ich kapitána Fleuryho vychytal bronzový medailista Rybár. Slovenskí reprezentanti dostali v polovici druhej tretiny možnosť presilovej hry. Napriek našej veľkej snahe ostal stav nezmenený. Stav sa ale menil v 12. minúte druhej tretiny. Potom čo sme dlho vypratávali útočné pásmo, našu otvorenú obranu potrestal pri samostatnom úniku Jordann Perret. Dokonca sme mohli aj prehrávať, keď sa opäť Francúzi dostali do samostatného nájazdu, ale Rybár udržal nerozhodný výsledok. Slovensko napokon strelilo tretí gól ešte v prostrednej tretine. Samuel Takáč nám opäť raz prinavrátil vedenie 3:2 potom ako využil skvelú prihrávku Lišku. Týmto gólom sa uzavrela druhá časť zápasu, ktorá ale skôr patrila aktívnejším Francúzom.

Záverečnú tretinu sme podobne ako tú prvú začali dobre, no len bez gólového úspechu. Odskočiť na rozdiel dvoch gólov sme mohli počas presilovej hry po vylúčení brankára nášho súpera, ale Buysse napravil svoju chybu a udržal tak svoj tím v hre o vyrovnanie. V samom závere sa nám napokon podarilo ešte spečať výsledok na 4:2. Druhý gól v zápase strelil do prázdnej brány Pavol Regenda.

Po záverečnom klaksóne sme si mohli s hrdosťou vypočuť našu hymnu.

Ďalší zápas na majstrovstvách sveta odohrajú Slováci už zajtra o 19:20. Naším druhým súperom na turnaji budú hokejisti Nemecka.

Zdroj: Facebook / Hockey Slovakia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *