FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Po troch prehrách chceli zverenci Craiga Ramsyho znova naplno bodovať. Proti hokejistom Kazachstanu, ktorý boli pred stretnutím na poslednom mieste, bolo víťazstvo našou povinnosťou.

Slovensko začalo zápas s Kazachstanom veľmi aktívne. Už v úvode mohol otvoriť skóre obranca Feherváry. Jeho pokus skončil však len na konštrukcií bránky. Po našom veľkom tlaku sa pripomenuli aj Kazachovia. Napokon to boli ale naši hokejisti, ktorí sa tešili z prvého gólu. Krásnu prihrávku Takáča upratal do siete Shutova debutant na majstrovstvách sveta, Andrej Kollár. Jeho slová o tom, že ak dostane v zápase možnosť, pôjde naplno, sa mu splnili a slovenskí hokejisti vyhrávali 1:0. Jednogólové vedenie sme udržali len 3 minúty. Húska kapituloval v oslabení, po zbytočnom faule Pospíšila. Hneď na to sme mohli získať vedenie späť, ale Krištof zoči voči Shutova neprestrelil. V druhom oslabení sme opäť inkasovali po tom, čo znova sedel na trestnej lavici Pospíšil. Tentokrát z hokejky Shevchenka. V závere prvej tretiny sme už nevyrovnali a odchádzali sme do šatne za nepriaznivého stavu 1:2.

Podobne ako prvú, tak aj druhú tretinu sme začali veľmi ofenzívne. Stále tomu ale chýbal gól. Náš forčeking nabúrala ďalšia hra v oslabení. Našťastie sme v nej neinkasovali a následne sme opäť prebrali iniciatívu. Po zákroku na Minárika prišla možnosť, zahrať si dokonca 5 minútovú presilovú hru. Už po 46. sekundách skončila bomba Feherváryho v bránke Kazachstanu. Navyše po góle Adama Lišku, ktorý padol v rovnakej početnej prevahe, sme otočili stav na 3:2. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť pri nariadenom trestnom strieľaní Slafkovský, ktorý svoj nájazd aj bezpečne premenil. Slovensko tak viedlo už 4:2. Za nezmeneného stavu sa skončila prostredná časť hry.

Už po 5 minútach poslednej tretiny, sme dovolili Kazachom znížiť na rozdiel jediného gólu, po tom, čo jednoducho nastrelil puk na našu bránku Panyukov a prekonal Húsku. Po tomto góle sme sa dosť obávali o výhru. Na konci zápasu sme boli pod obrovským tlakom Kazachstanu, ktorý navyše hral so šiestimi korčuliarmi, ale výsledok sme si postrážili a zvíťazili sme 4:3. Vďaka tejto výhre máme postup do štvrťfinále vo svojich rukách.

Už zajtra odohráme zápas, v ktorom narazíme na Taliansko. Úvodné buly tohto stretnutia bude vhodené o 19:20.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *