FOTO: Facebook / IIHF

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji značne pokročili. Za nami je už polovica všetkých zápasov základných skupín. Poďme si v skratke zhrnúť najlepších strelcov, nahrávačov, brankárov a vôbec kráľov najrozličnejších štatistík doterajšieho priebehu. Rátať budeme len zápasy, ktoré sa odohrali do včera (18.5.), teda nie dnešné duely.

NAJproduktívnejší

Po včerajšom hracom dni sa nám dostal na čelo kanadského bodovania švajčiarsky útočník Denis Malgin. Hráč, na ktorého vlastní práva Toronto Maple Leafs si drží vyrovnanú bilanciu. Štyri zápasy, štyri góly, štyri asistencie. Spolu má tak osem bodov. Sekunduje mu však Čech Roman Červenka, ktorý má len o bod menej (1+6), pričom nastúpil len do troch duelov.

NAJlepší snajper

Štyri presné zásahy dávajú Malginovi primát aj medzi strelcami. Rovnaký počet gólov však majú na konte aj hokejista Pierre-Luc Dubois, ktorý háji farby Kanady a Švéd Rasmus Asplund.

NAJlepší nahrávač

Asi nikoho neprekvapí, že tu nájdeme opäť českého veterána Červenku. Ten stihol nazbierať šesť gólových prihrávok. Na delenom druhom mieste je potom už zo desať mien, všetci ťahúni majú po štyri asistencie.

ZDROJ: Facebook Leijonat

NAJ obranca

Záleží samozrejme, aké kritérium sa hodnotí. Najviac bodov (2+4) má domáci reprezentant Mikko Lehtonen. Kategóriu plus-mínus vedú s piatimi kladnými bodmi Švajčiari Siegenthaler, Fora a Kanaďan Dysin Mayo.

NAJvylučovanejší

ZDROJ: IIHF Galleries

V doterajšom priebehu turnaja sa ešte nikto nedostal nad hranicu tridsiatich trestných minút. Nemajú však od nej ďaleko hneď traja hráči. Okrem nórskych útočníkov Hoffa a Brekke-Henriksena, ešte aj vyššie zmienený „Helvét“ Michael Fora. Všetci traja zaznamenali 29 trestných minút.

NAJ brankár

Po olympiáde sa tento titul udelil Slovákovi Rybárovi. Na svetovom šampionáte, však zatiaľ dominujú iní brankári než tí naši. Neuveriteľných 98% striel pochytal v dvoch zápasoch Fín Juho Olkinuora, ktorý má aj najlepší priemer – 0,5 gólov na zápas. Len jeden brankár nastúpil do štyroch zápasov – Nór Henrik Haukeland, ten však nedosiahol ani 88% úspešnosť zákrokov.

NAJ Slovák

ZDROJ: Facebook / Hockey Slovakia

Najlepším strelcom je Samuel Takáč, ktorý dal každý tretí gól našej krajiny na turnaji. Rovnako tri body má ďalší, už bývalý extraligista Pavol Regenda (2+1) a draftová nádej Juraj Slafkovský(1+2). Všetci nastúpili do štyroch stretnutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *