FOTO: SITA

FOTO: SITA

Práve prebieha finále Kaufland play off Tipos extraligy. Finále aké tu ešte nebolo. V ňom sa stretáva 1. a 3. tím po základnej časti, Slovan Bratislava a Nitra. Všetkých fanúšikov istotne zaujíma, kto po minuloročnom triumfe Zvolena, dvihne nad hlavu pohár pomenovaný po legendárnom brankárovi, ktorý bol pri zisku striebornej medaily na zimnej olympiáde v Grenobli (Francúzsko) v roku 1968, Vladimírovi Dzurillovi. Víťaza súťažného ročníka 2021/2022 spoznáme najneskôr 3.mája.

Aktuálne máme za sebou dva zápasy na štadióne Ondreja Nepelu. Po tomto dvojzápase sa séria presúva pod Zobor za vyrovnaného stavu 1:1. Prvý zápas zvládli lepšie domáci, ktorí vyhrali v prestrelke 6:4, no v druhom o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Willie Raskob sa stal hrdinom Nitranov, keď svojou utešenou strelou prekonal Windsora a zabezpečil tak prvý bod pre svoj klub. Celok z hlavného mesta prišiel počas druhého stretnutia o útočníka Tomáša Ziga. Jeho zdravotný stav klub zatiaľ bližšie nekomentoval. Prvotné informácie, ešte počas zápasu, hovoria o narazenej hlave a chrbtici.

Zákrok po ktorom Tomáš Zigo opustil ľad na nosidlách Zdroj: TASR

V tretej tretine navyše ešte prišli o obrancu Alexa Bretona. Ten inkasoval pukom do tváre. Jeho štart vo finále je vylúčený, Breton si už v tejto sezóne nezahrá. Corgoni naopak nemajú výrazné zranenia, no na úvod série musel každý zaznamenať, že mužstvo spod Zobora trápila viróza. Prvý finálový zápas odohrali mnohí v nie úplne ideálnom stave, pred tým druhým boli ráno na infúziach. A hľa, podarilo sa. Stav série je pri sťahovaní sa do Nitry pre „corgoňov“ ideálny.

Nitrania sa v tejto sezóne opierajú o skúseného útočníka Samuela Bučeka, ktorý dominoval v tabuľke produktivity po základnej časti zo ziskom 64 bodov (41+23). V Nitre sa tiež nachádza aj najproduktívnejší obranca celej základnej časti. Tým je Američan Willie Raskob, ktorý má bohaté skúsenosti z nižších amerických líg.

Mnohí očakávajú, že fanúšikovia vytvoria v Nitre neskutočnú atmosféru. Lístky na dva najbližšie domáce zápasy sa vypredali takmer ihneď a sľubuje sa znova elektryzujúca atmosféra, akú už Nitra veľmi dobre pozná. Obe mužstvá nemajú ešte ani zďaleka nič stratené a rovnako ako v Bratislave, aj na ľade „corgoňov“ to bude tuhý boj až do záveru.

Zdroj: Šport.sk

Fanúšikovia mnohých klubov ale i samotní hráči počas štvrťfinále a semifinále dosť kritizovali výkony mužov v pásikavom. Vo finálovej sérií sme zatiaľ väčšie pochybenie zo strany rozhodcov nezaznamenali. Kiež by sme mali pravdu až do konca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *