FOTO: MHk 32 Liptovský Mikuláš

Síce od posledného barážového zápasu uplynulo už 8 dní, my sa ešte k play-out boju o Tipos extraligu na chvíľu vrátime. Posledný celok tohtoročnej edície našej najvyššej hokejovej súťaže, Liptovský Mikuláš, v ňom zvíťazil nad víťazom SHL, Žilinou, výsledkom 4:1. Za jedného z ofenzívnych ťahúňov Liptákov v baráži, ale takisto aj počas celej sezóny, sa považoval Marek Hovorka. Tridsaťsedemročný útočník nazbieral počas celej sezóny v drese, už spomínaného, Liptovského Mikuláša 31 bodov a práve jeho sme vyspovedali niekoľko dní po skončení sezóny tímu z Liptova.

Ako vnímate s odstupom času celú sezónu v drese Liptovského Mikuláša? Splnili ste ciele, ktoré ste si pred ňou zadali, alebo z toho bolo sklamanie?

„Sezóna nebola veľmi úspešná, nakoľko sme mali iné ciele, ale zas na druhú stranu, koniec dobrý, všetko dobré.“

Minulú sezónu ste obliekali dres poľského Jastrzebie. Aké rozdiely ste počas sezóny vnímali medzi poľskou a slovenskou extraligou?

„Určite je tam nejaký ten rozdiel, ale nie je to tak markantné. V Poľsku majú pravidlá nastavené na neobmedzený počet cudzincov a často boli práve oni nositeľmi kvality vo svojich kluboch.“

Zdroj: JKH GKS Jastrzębie

V poľskej extralige ste nielen „hrali“, ale aj úplne dominovali v rámci kanadských bodov. V Liptovskom Mikuláši ste ich za celú sezónu nazbierali 31. Prevláda u vás spokojnosť s takýmto číslom, v spojitosti s tým ako ako sa darilo tímu, alebo by ste si želali ešte viac?

„Tak ako sme úplne nenaplnili klubové ciele, tak aj tie moje mohli byť určite lepšie.“

Čo ste očakávali od baráže a s akými pocitmi ste do nej vstupovali? Mali ste rešpekt pred súperom?

„Samozrejme, ja osobne som mal veľký rešpekt pred barážou. Žilina bola vo svojej lige dominantná a bola zvyknutá vyhrávať, my sme to mali presne naopak. Psychologický ťah bol teda na ich strane. My sme sa ale dokázali maximálne pripraviť a barážovú sériu sme aj vďaka tomu, dovolím si tvrdiť, ovládli dominantným spôsobom.“

Vaše meno sa spomínalo najmä so štvrtým zápasom baráže, keď ste gólom na 3:2 zabezpečili tímu vedenie v sérii 3:1. Bol toto zlomový okamih baráže, keď ste získali matchball a dvojbodový náskok?

„Áno, myslím si, že ten zápas bol pre celú seriu zlomový. Je to obrovský rozdiel, keď hráte dôležitú sériu za stavu 3:1 alebo 2:2 na zápasy.“

Pravdepodobne v mužstve zavládla veľká eufória po tom, čo sa podarilo udržať v extralige po vyhratej baráži. Aj ste to patrične spolu s tímom oslávili?

„Dá sa povedať, že sme posedeli a pokecali ako po každej sezóne. Neprirovnával by som to k majstrovským oslavám, alebo oslavám pri postupe klubu. Pre nás to bola povinnosť klub zachrániť a zabezpečiť mu extraligovú účasť.“

Pre nás to bola povinnosť klub zachrániť a zabezpečiť mu extraligovú účasť.

Marek Hovorka

Čo teraz? Budete aj v budúcej sezóne pôsobiť na Liptove, alebo sa rysuje váš prestup do iného klubu?

„Momentálne neviem odpovedať. Nevylučujem ani zotrvanie a ani odchod. Myslím si, že sa všetko vyvrbí do pár dní.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *