FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti nezvládli svoje tretie vystúpenie na tohtoročnom šampionáte a silnému výberu Kanady podľahli štvorgólovým rozdielom. Jediný gól našich zaznamenal extraligista Takáč.

Zápas začal mnohými streleckými pokusmi či už od našich alebo od javorových listov. Takmer hneď na začiatku zápasu sme čelili presilovej hre zo strany Kanady. Oslabenie sme ustáli, no mohli sme počas neho aj otvoriť skóre, no Slafkovského vychytal kanadský gólman. Naši mali obrovskú šancu aj po zmätku v súperovom bránkovisku, nikto však neusmernil puk za bezmocného Thompsona. Po našich chybách sa ku šanciam dostávali aj Kanaďania, no Húska držal bezgólový stav. Žiaľ kapituloval v 11. minúte po odrazenom puku od vlastného betónu. Podobne ako Kanaďania, aj my sme dostali príležitosť zahrať si v početnej prevahe. V nej sa nám podarilo vyrovnať na 1:1. Druhý gól na turnaji zaznamenal Samuel Takáč. Vo viacerých šanciach ku konci úvodnej tretiny bol aj najmladší hráč nášho výberu, Adam Sýkora. V úplnom závere prvého dejstva sa do prečíslenia dostal Regenda, jeho strela bola ale už po klaksóne, z čoho pramenila menšia šarvátka.

Druhá tretina začala pre náš tím veľmi zle. Mislav Rosandič inkasoval 4-minútový trest za hru s vysokou hokejkou. V následnom oslabení mal veľkú smolu Juraj Slafkovský, ktorý tečom prekonal bezmocného Húsku. Krušné chvíle boli pred našou bránou aj v polovici prostrednej časti. V bránkovisku ale stála naša stena menom Adam Húska. Ten vychytal minimálne tri čisté góly. Slovenskí hokejisti sa nevzdávali, ale aj napriek množstvu striel sme nevedeli vyrovnať stav stretnutia. 5 minút pred koncom sme opäť dostali možnosť vyrovnať počas presilovej hry, no to sa nepodarilo. Druhá časť napokon priniesla ešte jeden puk v našej sieti, keď druhý gól v zápase strelil Pierre-Luc Dubois.

Adam Húska a jeho excelentný, priam svetový zákrok v druhej tretine
Zahanbiť sa počas prostrednej tretiny nedal ani Kanaďan Thompson

Prvé minúty záverečnej časti opäť patrili Kanade, korunovali ich štvrtým gólom. Už o 10 minút neskôr na to nadviazali aj piatym presným zásahom v bránke Húsku. Po tomto góle sme mali množstvo šancí, ale všetko hasila obrana Kanaďanov. Po tomto góle sa zápas už len dohrával.

Výborným výkonom sa však v zápase pri svojom debute na seniorskom šampionáte prezentoval aj 17-ročný útočník Nitry, Adam Sýkora.

V rýchlom slede hráme ďalší zápas už v stredu proti Švajčiarsku. Úvodné buly tohto zápasu je naplánované na 19:20.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *