FOTO: IIHF Galleries

Po pondelkovej prehre s Kanadou naši hokejisti nastúpili proti doposiaľ neporazeným Švajčiarom. Do dnešného zápasu zasiahla aj posila z NHL, Martin Feherváry, ktorý nastúpil v elitnej obrannej formácií po boku Petra Čerešnáka.

Už po necelej minúte sme si vybojovali presilovú hru. Stalo sa však to, čoho sme sa obávali. Po našej chybe sa na Húsku rútil Malgin, ktorý nedal nášmu brankárovi šancu na zákrok a prehrávali sme 0:1. Už o necelú polminútu spravil opäť chybu Peter Čerešnák, ale Húska poslal ramenom puk nad bránku. Slováci vyslali prvú nebezpečnú strelu až po 10 minútach, ale pokus Grmana skončil len v lapačke švajčiarskeho brankára. Po minútach kedy mali „Helvéti“ z hry viac, sme vyrovnali v 12. minúte, keď po prieniku Lantošiho dotlačil puk do bránky Miloš Roman. Po góle sme sa dostali na koňa a otočiť sme mohli v presilovke, ktorú sme ale nevyužili. V závere prvej tretiny malo Švajčiarsko veľký tlak na našu bránku, ale gól do šatne sme našťastie nedostali.

Do začiatku druhej tretiny vstúpili oba tímy aktívne, skóre sa ale nemenilo. V 24. minúte nám Švajčiari ukázali, akí sú silní na puku, opäť sme prehrávali o gól. Naši chlapci vďaka veľkej aktivite a pohotovej strele Slafkovského z otočky vyrovnali na 2:2. Ani ďalšie dve ponúknuté presilovky pre Slovákov nám nepomohli na obrat v stretnutí. Švajčiari sa opäť ujali vedenia po ďalšom úniku na Húsku. Tentokrát sa do listiny strelcov zapísal Meier. Tesne pred koncom prostrednej tretiny sme dostali ešte možnosť krátkej presilovky 5 na 3, ktorú sme ale nevyužili, a tak sa skončila druhá tretina, v ktorej rozhodcovia porozdávali celkovo 16 trestných minút.

Ďalšiu presilovku sme opäť dostali v úvode tretej tretiny. Od vyrovnania sme boli veľmi blízko, ale náš kapitán Tomáš Tatar trafil len hornú žŕďku. Hokejové príslovie „nedáš, dostaneš“ sa po presilovke do bodky potvrdilo. Švajčiarskí hokejisti sa zas a znova dostali do samostatného nájazdu a puk opäť skončil v bránke Slovenska. Divoká prestrelka pokračovala. Naši hokejisti opäť strelili gól, ktorým sme znížili na rozdiel gólu. Našim 3. strelcom v zápase sa stal Takáč, no stalo sa tak s menšou pomocou obrancov Švajčiarska. Vďaka bojovnosti Lišku sme mohli vyrovnať. Navyše po šarvátke, ktorá nastala po prerušení hry, sme hrali presilovku 5 na 3 v trvaní dvoch minút. Aj napriek množstvu šancí sme nevyužili ani jednu, ani druhú presilovku. Pri úplnom vabanku Švajčiarsko uzavrelo zápas s konečným skóre 5:3.

Zajtra máme deň voľna a na záver pracovného týždňa narazíme na Kazachstan. Proti ázijskému súperovi musíme bezpodmienečne vyhrať, ak chceme pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *