FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti v poslednom zápase základnej časti o všetko rozobrali hokejistov z Dánska výsledkom 7:1 a aj v tomto roku si zahrajú vo štvrťfinále MS.

Úvod zápasu patril jednoznačne našim hokejistom, ktorí strávili veľa času s pukom v útočnom pásme. Našu dominanciu potvrdzoval aj jeden fakt a to, že na Húsku Dánsko nevyslalo ani jeden pokus. Veľký tlak na defenzívu levov priniesol svoje ovocie po prvej reklamnej prestávke. Krištof vyhral buly, prihral Tatarovi a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Náš nátlak na dánsku bránku pokračoval aj po strelenom góle. Tri minúty pred koncom úvodnej časti sme museli čeliť presilovke súpera. Ten chcel vyrovnať, v čom im mohol pomôcť aj nerozchytaný Adam Húska. Počas oslabenia ale prišli jeho prvé veľmi dôležité zákroky. Po ubránenej presilovke sme 22 sekúnd pred koncom tretiny zaútočili na Dahma a Tomáš Tatar strelil svoj druhý gól na turnaji po prenesení hry na jeho stranu a následným samostatným nájazdom. Vďaka jeho zásahu sme ukončili prvú časť z dvojgólovým náskokom.

Lepší štart do druhej tretiny sme si ani nemohli priať. Už po dvoch minútach sme zvýšili svoj náskok na 3:0. Po dvoch góloch nášho kapitána sa do streleckej listiny zapísal aj Pavol Regenda. Dánsko sa mohlo vrátiť do zápasu po faule Grmana. Vďaka výbornej hre sme Severanom nedovolili vypracovať si výraznejšiu akciu. S hokejistami Dánska bolo zle nedobre po našom štvrtom góle. Bomba Mislava Rosandiča od modrej čiary zaplachtila do Dahmovej siete. Naša spanilá jazda pokračovala aj v ďalšom priebehu druhej časti. Klinec do rakvy zabil Dánsku Juraj Slafkovský. Skóre mohol prikrášliť Samuel Takáč, avšak jeho pokus skončil na žrďke.

Poslednú časť začali bojovne oba tímy. Po 7. minútach tretej tretiny vybojovali Dáni presilovku po hre Pavla Regendu so zlomenou hokejkou. Túto početnú prevahu sme bohužiaľ neubránili a dovolili sme streliť hokejistom Dánska gól na 1:5. Tí po góle chceli znížiť na rozdiel troch gólov, čo potvrdzovali aj strely na bránku v ktorých viedli 7:3. Tento fakt nás vôbec nepoložil a stále sme si vypracovávali šance. Definitívne sme boli vo štvrťfinále v 19. minúte tretej tretiny. Nemec dokonale využil unavených Dánov. Po tomto góle sme si už zápas postrážili a navyše na konečných 7:1 uzavrel dvojgólový Pavol Regenda.

O tom, kto bude súperom našich hokejistov, sa rozhodne až po večerných zápasoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *