FOTO: IIHF Galleries

Už dnes od 17:00 SEČ čaká našich hokejistov do 20 rokov, po včerajšom dni voľna a najmä po senzačnej výhre nad USA, dôležitý súboj o 3 body proti Lotyšsku.

Slovensko

Naša reprezentácia bude chcieť nadviazať v tomto stretnutí na skvelý výkon z posledného zápasu so Spojenými štátmi americkými. V ňom mladí Slováci ukázali silu a bojovnosť, ktorou vybojovali veľmi cenné 3 body proti favoritovi skupiny a určite potešili každého hokejového fanúšika v krajine pod Tatrami. Veľkú zásluhu na tejto výhre mal náš kapitán Šimon Nemec. Aj napriek tomu že nestrelil žiaden gól, pripísal si na svoje konto až tri asistencie. Svoj ďalší gólový zápis z majstrovstiev sveta juniorov v zápase zaznamenal náš najlepší strelec, ktorým je s 3 gólmi a jednou asistenciou, Peter Repčík.

Z Kanady prišla včera podvečer aj smutná správa. Na šampionáte už v drese s dvojkrížom na hrudi neuvidíme Samuela Honzeka. Posledný zápas s USA ani nedohral, keď predčasne opustil ľad pre problémy s krvácajúcou nohou. Na súpisku tak po jeho výpadku dopísal náš trénerský štáb na čele s hlavným trénerom Ivanom Fenešnom útočníka Nových Zámkov, Martina Mišiaka.

Lotyšsko

Náš dnešný súper sa v tejto chvíli nachádza na poslednom mieste B skupiny len s jedným bodom na konte, za prehru po predĺžení so Švajčiarskom. Reprezentanti krajiny z Pobaltia sa predstavili na šampionáte aj včera. Na favorizovaných Fínov však nestačili a podľahli im rozdielom triedy, teda 0:3. Pre Lotyšov bude súboj proti našej dvadsiatke tým posledným v základnej skupine. Ich najproduktívnejším hráčom je Gustavs Ozolins. Ten však ešte na týchto majstrovstvách neprekonal súperovho brankára, keďže má na svojom konte 3 asistencie. Lotyšsko má našim juniorom čo vracať, nakoľko Slovensko ešte nikdy na vrcholnom šampionáte nezdolalo. Najbližšie k tomu bolo na tohtoročných letných juniorských majstrovstvách sveta, no v nájazdovej lotérii nám extra bod vybojoval Matej Kašlík.