FOTO: THE CANADIAN PRESS/Darren Calabrese

Na čele priebežného kanadského bodovania je suverénne so ziskom 14 bodov útočník Connor Bedard. Vychádzajúca hviezda svetového hokeja a hlavná opora kanadského tímu zaznamenala doteraz 6 gólov a 8 asistencií. V zápase proti Rakúsku mal 6 bodov (2+4) a so svojimi 14 gólmi na doterajších dvoch majstrovstvách sveta juniorov vyrovnal historický rekord Kanady Jordana Eberleho.

HráčPočet gólov
Jordan Eberle14
Connor Bedard14
Jeff Carter12
John Tavares12
Eric Lindros12
Zdroj: sportingnews.com

Ďalšou zaujímavosťou je porovnanie s hviezdnym útočníkom Edmontonu Oilers. Connor McDavid totiž vo svojej draftovej sezóne dokázal získať 3 góly a 11 bodov v 7 zápasoch na MSJ. Jeho menovec Bedard má už v 3 odohratých dueloch nazbieraných spomínaných 14 bodov za 6 gólov a 8 asistencií.

Zo všetkých hráčov pod 18 rokov, ktorí hrali na MSJ má za jeden šampionát najviac kanadských bodov Jaromír Jágr. Po bodovo úspešnom dueli s Rakúskom sa Connor Bedard v tejto štatistike vyšplhal na ôsme miesto. Na dorovnanie prvého miesta českej legendy potrebuje nazbierať 4 kanadské body, čo by pri jeho momentálnych výkonoch nemal byť problém.