FOTO: IIHF galeries

Dianie v 4. hracom zápase neprinieslo zápas slovenských hokejistov. Boli sme však svedkami mnohých zaujímavých zápasov.

Fínsko vs Lotyšsko

Veľmi náročný zápas má za sebou dnešný súper Slovenska, Lotyšsko, ktoré si zmeralo sily s Fínskom. Začiatok zápasu vyzeral pomerne jednoznačne. Už v 5. minúte otvoril skóre Jani Nyman. Následne však prebiehal takticky výspelý a fyzický náročný zápas, pričom sa hokejisti Lotyšska snažili vyrovnať. Poisťovací gól na 2:0 strelil v polovici zápasu Niko Huuhtanen. Následne prebrali iniciatívu v zápase opäť Lotyši no skórovať sa im nepodarilo. Na záverečných 3:0 ešte uzatvoril Konsta Kapanen.

Česko vs Švédsko

Ako ďalšia bola na programe atraktívna bitka dvoch favoritov a síce zápas Česka proti Švédsku. Česi vstúpili do stretnutia od začiatku so skvelým pohybom aj fyzizckou hrou, podobne ako tomu bolo pri ich senzačnom víťazstve proti Kanade. Aj napriek kvalitnej hre však nedokázali skóre otvoriť až do 24. minúty, kedy sa o to postaral David Jiříček. Po góle však nezmyselne napadol hráča Švédska Aleš Čech, čím dovolil Švédom vrátiť sa do zápasu. Z presilovky síce gól nepadol, no tesne po nej zle rozohral Tomáš Hamara a ponúknutú šancu skvele využil Fabian Wagner. To ale nebolo všetko. O 90 sekúnd totiž poslal Švédov do vedenia Ludvig Jansson. Do 3. tretiny tak vstupovali Česi za stavu 1:2 a s cieľom vyrovnať. To sa podarilo po skvelej akcii Jiřímu Ticháčkovi. Zápas tak dospel do predĺženia. V ňom mal veľkú šancu rozhodnúť David Jiříček. To sa mu však nepodarilo a z následného protiútoku zápas rozhodol druhým gólom v zápase Ludvig Jansson. Stretnutie tak skončilo 2:3 po predĺžení. Česko je však stále favoritom na prvé miesto v skupine.

USA vs Švajčiarsko

O dosť jednoznačnejší bol priebeh duelu USA, ktoré malo za sebou ťažkú prehru proti Slovensku, a Švajčiarska. USA celý čas kontrolovalo priebeh. Zásluhou dvoch gólov Jimmyho Snuggeruda a po jednom od Logana Cooleyho a Tylera Bouchera sa dostali už do vedenia 4:0. Na konci druhej tretiny skorigoval skóre Attilio Biasca. Nič viac však Švajčiari už nepredviedli. Na záverečných 5:1 spečatil v treťom dejstve Luke Hughes. O prvenstve v skupine sa teda rozhodne v súboji USA a Fínska. V prípade výhry Fínska, a plného bodového zisku Slovenska z následujúcich dvoch zápasov, sa môže na prvú priečku dostať práve naša reprezentácia.

Kanada vs Rakúsko

Po outsiderovi z Nemecka bol na programe Kanady ďalší trpaslík, tentokrát tím Rakúska. Zápas toho veľa fanúšikom neponúkol. Kanada bola úplne dominantná, aj keď prvých 10 minút nezaznamenala strelu na bránu. Následne to už išlo hladko. Skóre otvoril Dylan Guenther. Do tabuliek sa zapísalo 10 rôznych kanadských strelcov. Jediným dvojgólovým bol Connor Bedard. Kanadský gólman čelil iba 12 strelám, čiže dosiahnúť čisté konto preňho nebolo ťažké. Zápas sa tak skončil so skóre 11:0 pre Kanadu.