FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Hokejový klub HC Košice čaká po dlhšej prestávke predposledný duel základnej fázy medzinárodnej Champions Hockey League. Ich postup medzi šestnásť najlepších celkov je skôr už v teoretickej rovine, no oceliari sa pokúsia získať aspoň čestné body.


Najproduktívnejším hráčom Košíc je v rámci nadnárodnej súťaže zámorský útočník Chase Berger. Ak počítame výlučne stretnutia slovenskej Tipos Extraligy, produktivitu vedie Hunter Fejes s ôsmimi bodmi v ôsmich zápasoch. Vo väčšine doterajších stretnutiach dostal príležitosť v bráne Jaroslav Janus. Raz medzi tromi žrďami začal Dominik Riečický. Obaja majú úspešnosť zákrokov pod 90%.

Do metropoly východu pricestuje aktuálne jedenásty celok súťaže – švédska AIK Skellefteå. Minulorčný vicemajster SHL má v kádri viacero zvučných mien. Navyše na súpiske nájdeme prevažne domácich hokejistov. Medzi legionármi svietia len mená Lotyša Martinsa Dzierkalsa a Kanaďana Dylana Sikuru. Druhý menovaný však doposiaľ nastúpil len na zápasy švédskej ligy.

Tímovú produktivitu vedie v CHL päťbodový Linus Lindström. Útočník, ktorý strávil celú doterajšiu kariéru len vo svojej vlasti, bodoval potencionálne menej na domácej scéne. V ôsmich zápasoch zaznamenal 3 góly.


Okrem neho sa musí mať košická obrana na pozore aj pred bývalým hráčom NHL Oscarom Lindbergom. V aktuálnom ročníku CHL má síce zatiaľ len dve asistencie, no v SHL je so šiestimi bodmi najproduktívnejším hráčom tímu.

AIK zatiaľ nastúpila v rámci hokejovej ligy majstrov na tri domáce stretnutia, z ktorých zvíťazila nad Salzburgom 4:0 a podľahla Pardubiciam 3:4 i francúzskemu Rouenu 0:1. Vonku nastúpila na jeden duel. Tapparu Tampere zdolala 3:5.

Stretnutie je naplánované na Utorok, 10. októbra, o 17:30. Dejiskom je košická Steel Aréna.