FOTO: Facebook / HK Poprad

Hokejová extraliga nám pokračuje svojím ďalším kolom a naďalej platí, že súťaž je mimoriadne vyrovnaná. Po dlhšej šnúre prehier opäť okúsili radosť z víťazstva niektoré celky. Nemálo sa premiešala aj tabuľka.

Pekná otočka a utešený hetrik

Po štyroch nezdaroch na víťazstvo opäť siahli hokejisti Popradu. Zverenci českého kouča Aleša Tottera sa proti Michalovciam pozviechali za nepriaznivého stavu 0:2 a dokázali otočiť na pohodlných 5:2. Hetrikom sa blysol útočník kamzíkov Tomáš Záborský.

Prišiel, bodoval, zvíťazil

Hneď vo svojom prvom vystúpení v aktuálnej extraligovej sezóne sa v perfektnom svetle uviedla staronová posila Slovana – Brendan Ranford. Kanadský útočník zaznamenal proti Banskej Bystrici tri góly a pridal aj dve asistencie. Belasí zdolali Baranov 2:5. Slovan vyhral len svoj tretí duel v ročníku. Naopak, Banská Bystrica odchádza bodovo naprázdno po predchádzajúcich piatich výhrach.
„Na tréningoch sa snažíme zmeniť niektoré veci. Dôraz kladieme najmä na taktiku. Sú tam veci, ktoré drilujeme každý deň a je to aj vidno, že od zápasu k zápasu to je len lepšie,“
vyzdvihol progres svojho tímu Jakub Minárik.

Do tretice hetrik

Ďalším trojgólovým strelcom ôsmej série zápasov sa stal ofenzívny ťahúň Nitry Samuel Buček. Slovenský útočník bol hlavným strojcom nitrianskeho víťazstva na horúcom ľade v Humennon. Corgoni po tuhej bitke zvíťazili 2:4 a bodovo sa dotiahli práve na svojho súpera.

Dominantná tretia tretina

Zabezpečila Novým Zámkom vysoké víťazstvo nad súperom z Liptova. Šesť presných zásahov padlo po pokusoch šiestich rôznych strelcov. Ani tri góly Liptovského Mikuláša na ofenzívny tím Býkov nestačil a z juhu Slovenska si tak vezie len prehru 6:3. Novozámčania sú momentálne s 18 bodmi na druhom mieste tabuľky za Spiškou Novou Vsou.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (93,94%) – Lee (1+1), Ouellet-Beaudry (1+1), – Záborský (3+0), Buček (3+0), Ranford (3+2)