Connor Bedard NHL
X NHL

Už v utorok odštartuje nová sezóna NHL. Očakávať treba najmä rekordný počet európskych zápasov v optimálnych časoch práve pre Európu, či otvárací večer hneď s Bedardom proti Crosbym.

Zvládne Bedard tlak?

Hneď v úvode sezóny sa proti sebe postavia veľké osobnosti- mladík, nástupca toho druhého a jedna z najväčších hviezd hokejovej ligy. Zápas Bedarda verzus Crosbyho bude znamenať príchod novej generácie. Všetky oči budú na mladom Bedardovi, suverénnej draftovej jednotky z tohto roka. Bude musieť zvládnuť tlak, ktorý naňho bude okolie určite vyvíjať.

Tampa vyzve Nashville

Nedávny víťaz Stanleyho pohára, Tampa Bay Lightning, odštartuje novú sezónu doma v súboji proti svojmu rivalovi Nashville Predators. Tampe nepomôže jej elitný brankár, držiteľ Vezinovej trofeje, Andrej Vasilevski. Je otázne, či do zápasu nastúpi aj nashvillský obranca Jeremy Lauzon.

Už stály člen obrany Bolts (TBL), Erik Černák, nastúpi ako jeden zo Slovákov, ktorý v príprave nezískali ani bod. Černák je pre Tampu dôležitý a pomohol tímu vyhrať oba Stanleyho poháre.

Seattle zabojuje o body s Vegas Golden Knighs

Papierový favorit z Vegas je na začiatku sezóny poznačený zraneniami svojich hráčov. Do zápasu nenastúpi Lehner, Martinez ani Whitecloud. Slovenského fanúšika môže zaujať správa, že Shane Wright na súpiske krakenov nefiguruje. Seattle má v sebe aj slovneskú stopu v podobe Mariána Studeniča a nemalo by sa zabúdať ani na Čecha Eduarda Šaleho.

Potešenie slovenských fanúšikov

NHL a jej medzinárodní partneri prinesú už po šiesty rok po sebe priame prenosy víkendových zápasov, ktoré sa dajú v Európe sledovať v hlavnom vysielacom čase vo večerných hodinách. Rekordných 45 duelov bude vysielať až 30 krajín. Obzvlášť zaujímavý môže byť zápas Montrealu Canadiens s New Jersey Devils, teda Slafkovský verzus Nemec (ak by bol v tom čase povolaný) 24. februára 2024.

Sezóna sa už o chvíľu začne. Prinesie množstvo príbehov, víťazstiev aj prehier. Prinesie súboje Slovákov, boje o miesto v zostave či napokon aj ten najväčší boj. Ten o Stanleyho pohár. Odpovede už tradične prinesie čas…