FOTO: HK Spišská Nová Ves/Facebook

Negatívna séria obhajcu majstrovského titulu z Košíc je už minulosťou. Oceliarom sa ju podarilo ukončiť na ľade extraligového nováčika z Humenného, ktorého zdolali 2:5. V šlágri kola medzi vedúcou Spišskou Novou Vsou a druhými Michalovcami si diváci rozhodne prišli na svoje, nakoľko na Spiši padlo až 11 gólov. Zo zisku 3 bodov sa po triumfe 7:4 radovali zverenci Vlastimila Wojnara.

Hokejisti Dukly Trenčín dali rýchlo zabudnúť na nevydarený duel v Nitre, ktorý prehrali 6:0. V Nových Zámkoch triumfovali 1:4 a do tabuľky si pripísali dôležité 3 body. Popradské kamzíky položili základy svojej výhry pod Pustým hradom už úvodnej tretine, v ktorej zvíťazili 0:2. V prostrednej časti hry sa strelecky presadil hosťujúci Tyler Coulter. Zníženie rytierov prišlo v 44. minúte, keď sa pri hre v početnej prevahe presadil Mitch Hults. Víťazstvo Popradu poistil do prázdnej bránky Ryan Dmowski .

FOTO: HK 32 Liptovský Mikuláš

Po dvoch tesných prehrách sa plného bodového zisku dočkali hráči Liptovského Mikuláša, ktorí si pred vlastnými priaznivcami poradili s Banskou Bystricou 5:2. Hokejisti Nitry pricestovali do hlavného mesta bez ofenzívneho lídra Samuela Bučeka. Duel v Bratislave nakoniec dotiahli do úspešného konca belasí, ktorí porazili corgoňov 2:0. Druhé čisté konto za sebou vychytal brankár Denis Godla. „Víťazstvo ma potešilo. Atmosféra bola výborná. Vychytaná nula je len pomyselnou čerešničkou na torte. Stretnutie bolo náročné, nakoľko Nitra sa prezentuje ofenzívnym štýlom hokeja. Preto bolo potrebné dodržiavať taktické pokyny. Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj spoluhráčom, ktorí zblokovali množstvo striel.“

ZOSTAVA KOLA: Godla (čisté konto) – Merezhko (2+0), Breton (2+0) – Nellis (1+2), Dmowski (2+1), Archambault (0+3)