FOTO: Facebook HK Nitra

Piatkové 44. kolo najvyššej slovenskej hokejovej súťaže prinieslo niekoľko momentov, ktoré si zaslúžia miesto v našej pravidelnej rubrike. Spišská Nová Ves vyhrala na domácom ľade po predĺžení proti Zvolenu, Nové Zámky uspeli v Banskej Bystrici. Trenčín dnes nakoniec hokejistov z Michaloviec neprivítal a zápas je odložený. Poprad zvíťazil v Humennom, Košice berú tri body z Liptova a Nitra predviedla ofenzívne divadlo proti belasým.

Zápas odložený

V Trenčíne dnes hokejisti na ľad nenastúpili. Ako informovala Dukla Trenčín na sociálnych sieťach dnešný zápas musel byť zrušený vzhľadom na závažnú technickú poruchu ľadovej plochy. V najbližšej dobe sa tak dozvieme náhradný termín pre stretnutie Dukly Trenčín s Duklou Michalovce.

Úspešný Michigan

Pod Zoborom bol na pláne duel domácej Nitry a Slovana Bratislava. V prvej tretine sa blysol Sebastian Čederle nádherným gólom na spôsob „Michiganu“. Vypredaný zimný štadión v Nitre si tak okrem vysokej výhry 7:1 nad belasými užil aj tento výstavný kúsok.

Štvrtý presný zásah Nitranov zaznamenal Róbert Bačo, pre ktorého išlo o prvý zápas a prvý bod v novom drese. Okrem nich gólovo prispeli k výhre aj Samuel Buček, František Gajdoš a Robby Jackson.

Súboj prvého s posledným

Na východe Slovenska v Humennom bol dnes na programe duel tabuľkovo úplne rozdielnych tímov. Poprad však nezaváhal a pripísal si už desiate víťazstvo v rade. Humenné naopak po prehre 2:5 stráca deväť bodov na jedenáste Nové Zámky.

ZOSTAVA KOLA: Riečický (čisté konto) – Brincko (0+2), Gajdoš (1+2) – Calof (1+2), Archambault (1+2), Bondra (0+3)