FOTO: hkmzvolen.sk

Do konca základnej časti ostávalo pred dnešným kolom ešte 6 zápasov. Veľký boj je aktuálne o prvú šestku ale aj o záchranu. Zaujímavosťou je, že v dnešnom kole padlo dokopy až 39 gólov.

11. výhra Popradu

Hokejisti HK Poprad zvíťazili 10 zápasov po sebe, čo ich dostalo na vrchol tabuľky Tipos extraligy. Pozitívnu sériu chceli potvrdiť aj dnes, no do cesty sa im postavili Nové Zámky. Tie, naopak, bojujú na opačnom póle tabuľky. Zápas začali domáci dobre, keď Vaya po ôsmich minútach prekonal Loggins. Kamzíci ale vyrovnali ešte do prvej prestávky zásluhou Záborského. Na neho nadviazal päť minút pred koncom prostrednej časti Kukuča. O výhre hostí rozhodli dvoma gólmi v závere zápasu Calof a Coulter. Aj vďaka ním Poprad ťahá už jedenásťzápasovú sériu bez prehry.

Hecl hetrikom zabezpečil dva body pred Zvolen

Súboj tabuľkových susedov sa hral pod Pustým hradom. V tomto stretnutí išlo oveľa, pretože oba celky balansujú na hrane priameho postupu do štvrťfinále. Lepšie začali v tomto stretnutí domáci rytieri, keď skóre otvoril Hecl. Jeho tím ale tesné vedenie do prvej sirény neudržal, keď sa už zakrátko presadil americký útočník v službách Nitry Patrick Newell. Prostredná časť priniesla len jediný presný zásah, a to do siete nitrianskeho gólmana Aittokallia znova z hokejky Hecla. Do záverečnej časti tak išli hostia s jednogólovým mankom. To ale zmazal v presilovke najlepší hráč ligy Samuel Buček. Zápas ako na hojdačke pokračoval aj naďalej, pretože Lukosevicius priklonil misky váh opäť na domácu stranu. Stretnutie napokon do predĺženia poslal Lacka štyri minúty pred koncom tretej tretiny. Víťaza tohto merania síl sme spoznali až v nájazdoch, v ktorých o extra bode nemohol rozhodnúť nikto iný ako Marek Hecl, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Tomek Valtonen stále nepozná pocit prehry

Od výmeny trénerov na Zemplíne ubehlo už veľa času, no michalovský staronový tréner Tomek Valtonen neprehral od svojho príchodu zatiaľ ani jeden zápas. Nič sa na tom nezmenilo ani dnes, keď cestoval so svojimi zverencami na derby do Steel Arény. V nej zvíťazili Michalovce 3:2. Ich víťazstvo sa ale nerodilo ľahko, pretože Tomáš Mikúš po príchode z Nových Zámkov zaznamenal ďalší presný zásah. Dávid Buc ale ešte v prvej časti vyrovnal na 1:1. Bol to však znova Mikúš, ktorý poslal oceliarov v početnej prevahe znova do vedenia. Líšky ale odpovedali rovnakou mincou zásluhou Puliša. Ten rozhodol o výhre svojho tímu druhým gólom v tretej tretine dve minúty pred koncom zápasu.

ZOSTAVA KOLA: Vay (96,97%), Merezhko (2+1), Holway (0+3), Hecl (3+1), Puliš (2+0), Bakoš (2+2)