ILUSTRAČNÉ FOTO: HC Košice/Facebook

Súboj medzi Novými Zámkami a Košicami bol špeciálny pre útočníka oceliarov Tomáša Mikúša, ktorý počas reprezentačnej prestávky zamieril z Nových Zámkov práve do Košíc. Košice duel na ľade býkov zvládli a triumfovali na ňom 0:4, pričom dva skóroval proti bývalému zamestnávateľovi Tomáš Mikúš. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj stretnutie pod Pustým hradom, kam pricestovalo Humenného. V tomto prípade sa však z výhry domáci celok. Brankár rytierov Jake Kupsky zneškodnil všetkých 22 striel levov.

FOTO: HK Poprad/Facebook

Víťazné ťaženie Michaloviec pod trénerom Tomekom Valtonenom pokračuje aj naďalej. Líšky tentokrát pred vlastnými priaznivcami zdolali Nitru 4:2, pričom dva presné zásahy zaznamenal michalovský útočník Max Newton. Kríza hokejistov Spišskej Novej Vsi žiaľ ešte nie je na konci. Zverenci Vlastimila Wojnara nebodovali ani proti Slovanu Bratislava, ktorému na jeho ľade podľahli 2:1. O oba góly belasých sa postaral útočník Liam Pecararo.

Dukla Trenčín vstúpila do zápasu v Liptovskom Mikuláši fantasticky, nakoľko po prvej tretine viedla už 0:3. Domáci znížili v polovici prostrednej časti hry zásluhou Daniela Vladimíra Tkáča. V 37. minúte sa pri hre v početnej prevahe trafil vojak Tor Immo. V záverečne tretine padli už len dva góly, každý na jednej strane. O prvú šestku bojujúca Banská Bystrica vyzvala tabuľkového lídra z Popradu. Kamzíky využili výhodu domáceho prostredia a baranov zdolali 6:1.

ZOSTAVA KOLA: Janus (čisté konto) – Golian (0+2), Pietroniro (1+1) – Newton (2+1), Baláž (2+1), Záborský (2+1)