FOTO: IIHF Galleries

O odchode Martina Mišiaka z Nových Zámkov sa špekulovalo prakticky od začiatku sezóny. Novým Zámkom sa darilo, čo znamenalo menej priestoru pre nádejných mladíkov ako Mišiak. Sága okolo mladého útočníka sa však v posledných dňoch celkom zamotala.

Mišiaka draftoval v minuloročnom import drafte do CHL z druhého miesta Saginaw Spirit z OHL. O to viac prekvapila informácia spred týždňa, podľa ktorej mal Martin Mišiak opustiť slovenskú extraligu a pridať sa k tímu Youngstown Phantoms v USHL.

Informácie o odchode však krátko na to vyvrátil samotný riaditeľ organizácie Nových Zámkov, Imre Valášek. Paradoxne od zverejnenia týchto informácii sa Mišiak vyšvihol k lepším výkonom. Strelil svoj prvý gól sezóny a celkovo zlepšil svoju hru.

Dnes sme však v tejto ságe dočkali ďalšieho zvratu, a síce že Mišiak predsa len Nové Zámky opúšťa a pridáva sa do klubu Youngstown Phantoms, kde pôsobí aj jeho krajan Pavol Funtek. Z pohľadu Mišiaka ide nepochybne o logický krok. Je totiž v draftovom ročníku a teda potrebuje viac priestoru aby sa ukázal skautom NHL.