FOTO: AP Photo

Norrisovu trofej každoročne získa najlepší obranca NHL. Je to jedno z viacerých najprestížnejších ocenení v kanadsko-americkej NHL. V minulosti získal toto ocenenie napríklad aj Slovák Zdeno Chára, ktorý sa z neho radoval v roku 2009, ako hráč Bostonu Bruins. Už teraz môžeme rozprávať o viacerých ašpirantoch na túto trofej, ktorí svojimi výkonmi a bodovými zápismi neprestávajú udivovať.

Erik Karlsson

Dvojnásobný víťaz tejto trofeje patrí opäť medzi veľkých kandidátov. Figuruje medzi najproduktívnejšími obrancami súťaže, keďže už zaznamenal 62 kanadských bodov. Je veľmi platným hráčom, pretože si doteraz odsedel len 10 trestných minút.

Aj keď sa tím San Jose Sharks nachádza v dolných častiach tabuľky, jemu osobne sa veľmi darí. Mnohí ho zaraďujú do pozície hlavného kandidáta na toto ocenenie.

Rasmus Dahlin

Talentovaný 22-ročný bek má značnú šancu na zisk tohto prestížneho ocenenia. Ak by sa stal víťazom, tak by sa pripojil k ďalším švédskym hráčom, ktorí túto trofej vyhrali. Predchádzajúcimi švédskymi víťazmi sú Victor Hedman, Nicklas Lindstrom a aj už spomínaný Erik Karlsson.

Vo svojom tíme Buffalo Sabres je najproduktívnejším obrancom a druhým najproduktívnejším hráčom celkovo. Za odohraných 44 zápasov zaznamenal 52 kanadských bodov. Vyniká najmä v krásnych prihrávkach, preto má aj na svojom konte až 39 asistencií.

Josh Morrissey

Pre niektorých fanúšikov je možno toto menej známe meno, avšak Josh Morrissey túto sezónu naozaj vyniká. Dôkazom je napríklad aj nadchádzajúca účasť na NHL All-Star Game. Hráč Winnipegu Jets bude reprezentovať svoj klub z centrálnej divízie.

V doterajšom priebehu sezóny sa mu bodovo nesmierne darí. Počas 48 duelov si pripísal obdivuhodných 51 bodov za 8 gólov a 43 asistencií. Mnohí experti aj jeho radia ku kandidátom na Norrisovu trofej.

Adam Fox a Cale Makar

Obaja obrancovia Fox aj Makar už zažili pocit držať Norrisovu trofej ako víťazi. Podávajú stabilné výkony, ktoré by ich opäť mali radiť medzi užší výber finalistov. Cale Makar získal toto ocenenie minulý rok, pričom obranca Rangers sa z neho tešil v roku 2021.

Sú to skvelí rozdieloví hráči, ktorí majú podiel na úspechoch svojich tímov. Makar priviedol minulú sezónu Colorado až do úspešného finále a Fox je momentálne tretím najproduktívnejším bekom svojho tímu. Adam Fox má výbornú aj štatistiku +/-, kde mu svieti +17.

Cale Makar po výhre Norrisovej trofeje v roku 2022 (Zdroj: AP Photo)