FOTO: Facebook / HK Spartak Dubnica

Liga plná veteránov aj nájdených mladíkov. Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku, Tipos SHL, je takpovediac ligou pre všetkých. Miesto si tu zastane veterán, ktorý už na level extraligy často nestačí, no aj nejeden mladý hráč, ktorý dúfa, že sa dokáže dobrými výkonmi posunúť vyššie.

Slovenský útočník Alex Géci patril k veľkým talentom spod Tatier. Jeho meno sa skloňovalo v súvislosti s vyššími kolami draftu a mnohí mu predpovedali kariéru v NHL. Situáciu mu však výrazne skomplikoval Covid a pandémia s nim spojená. Prakticky celý ročník 2020/21 vynechal, keďže viaceré súťaže boli pozastavené a nejeden klub vo svete prerušil svoje pôsobenie v ligách. Vlani sa vrátil do akcie. Chvíľu hral v kanadskej OHL za Sarniu Stings. Po deviatich zápasoch však prestúpil do tímu Regina Pats hrajúceho WHL.

Päť bodov v trinástich zápasoch ho odsunulo naspäť za more. V rezerve Slovana pričuchol Géci prvýkrát k slovenskej SHL.
Za Modre Krídla odohral do konca ročníka 14 duelov s bilanciou 1+3. Sedem zápasov si stihol pripísať aj v juniorke „belasých“.

Je späť?

Po sezóne prestúpil ku konkurencii v rámci prvej ligy. O jeho služby prejavil záujem Spartak Dubnica. Aktuálne šiesty tím sútaže podpis devätnásťročného talentu určite neľutuje. Géci odohral doposiaľ všetky súťažné zápasy. Presnejšie ich bolo 34. S 21 bodmi je štvrtým najproduktívnejším hráčom mužstva a tretím najproduktívnejším Slovákom. Jeho 13 strelených gólov mu zase zaručuje post najlepšieho strelca tímu.
Vyzerá to tak, že Géci chytil po dvoch hrozivých ročníkoch dych. Ako ďaleko sa dokáže prebojovať s ambicióznym Spartakom a kam zamieria jeho budúce kroky? V prípade, že si svoju výkonnosť prenesie aj do kvalitnejších líg, sú jeho nádeje na oživenie niekdajších rečí o sľubnej kariére viac než reálne.