FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Švédsky brankár Robin Rahm má za sebou dve celkom úspešné sezóny. Hneď vo svojom prvom ročníku na Slovensku získal vo Zvolene majstrovský titul. O rok na to sa s rovnakým tímom tešil z bronzových medailí. Do tretice skúsi šťastie v Banskej Bystrici. Tímu chce pomôcť vrátiť sa na priečky, ktoré mu patrili pred pandémiou.

Do slovenskej extraligy vlietol naozaj štýlovo. V sezóne 2020/2021 patril medzi najstabilnejších brankárov a v play-off svoje výkony ešte vygradoval. Výsledkom bol majstrovský titul. Očakávania boli preto veľké aj smerom k ďalšej sezóne. Švédsky gólman predĺžil zmluvu, čo malo automaticky naznačiť najvyššie ambície. „Bryndziari“ dlho bojovali o čelo tabuľky, napokon skončili po základnej časti druhí. Vo vyraďovacej fáze však nezachytili najlepšiu formu. „Nehrali sme tak dominantne, ako dovtedy. V poslednom mesiaci ročníka sme predvádzali náš najhorší hokej z celej sezóny,“ posťažoval sa skúsený veterán.

Zdroj: Facebook / HKM ZVOLEN

Na minulosť sa však už nepozerá. Novú zmluvu podpísal v konkurenčnej Banskej Bystrici. Do tímu ho pritiahla sľubná vízia i jeho krajan Victor Björkung. „Tím na mňa zapôsobil veľmi príjemným dojmom. Po rozhovoroch s trénerom, aj obrancom Björkungom som skrátka cítil, že majú o mňa úprimný záujem, udáva dôvod svojho rozhodnutia zamieriť pod Urpín.

Napriek tomu, že jeho nový zamestnávateľ v posledných dvoch sezónach značne ustúpil z popredných priečok tabuľky, Rahm s podpísaním neváhal a Banskú Bystricu chce opäť pozdvihnúť vyššie. „Mojím cieľom je vždy titul. Chcem tomuto tímu pomôcť k víťazstvám,“ poznamenáva.

Nie často sa stáva, že legionár po vydarenej sezóne pokračuje vo svojej kariére na Slovensku. Rodák zo švédskeho Torsby je však pod Tatrami spokojný. „V lige sa mi páči, podľa mňa má svoju kvalitu. To je dôvod, prečo som sa v nej rozhodol pokračovať aj v ďalšej sezóne.“ A to napriek tomu, že mal aj viacero ponúk od českých klubov. „Je to pravda. Po oboch sezónach som dostal ponuky z Česka, neprišli však od tímov, za ktoré by som chcel hrať zase ja. Preto som sa radšej rozhodol pokračovať na Slovensku.“

Zdroj: Facebbook / HKM ZVOLEN

V minulých rokoch jasne dokazoval, že aj vo vyššom veku dokáže svoj tím stále podržať. Sám priznáva, že túžba zlepšovať sa a víťaziť, v ňom intenzívne horí aj po toľkých rokoch. „Stále cítim obrovskú chuť zlepšovať sa. Aj túžba víťaziť je stále silná. To je dôvod, prečo pokračujem. Neviem si predstaviť, že by som hral len tak pre zábavu, bez akéhokoľvek tlaku.“

Napriek tomu, že ešte ako hráč končiť nechce, predstavu o svojej budúcnosti už má. „Veľmi sa mi páči robota trénerov. Nielen samotná práca s hráčmi na tréningoch, ale aj taktika a ďalšie veci spojené s hrou. Takže rád by som ostal pri hokeji aj po kariére. Ale možno ma čaká len klasický životný štýl. Uvidíme,“ necháva si aj určitý priestor na improvizáciu.

Na záver sme sa ešte obzreli aj za majstrovstvami sveta. Aj niekdajší brankár Zvolena priznal, že šampionát sledoval. A netajil sa ani tým, čo ho bavilo pozorovať najviac. „Zaujalo ma ako hrá každý jeden tím iným štýlom. Veľký dojem na mňa spravilo svojou hrou Fínsko,“ zložil poklonu zlatým medailistom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *