FOTO: hckosice.sk

Liga majstrov pokračovala pre Košice utorkovým zápasom so švédskym klubom Skellefteå. Po štyroch nepodarených pokusoch o výhru sa núkala náprava v domácom prostredí. Oceliari po troch tretinách napokon podľahli favorizovanému súperovi 1:2. Pozrime sa na najzaujímavejšie momenty, ktoré priniesol duel v metropole východu.

Strely na bránku

Počas druhej tretiny zaznamenali košickí hokejisti podľa štatistík iba tri strely na súperovu svätyňu. Skóre druhej časti síce bolo na góly 1:1, na strely ju však jednoznačne ovládol švédsky celok. Ten vystrelil na Jaroslava Janusa až sedemnásťkrát.

V tretej časti sa karta obrátila. Strelecky aktívnejší boli domáci, ktorí prestrieľali súpera pomerom 12:4. Množstvo šancí mali Košičania v presilových hrách a na konci skúsili aj hru bez brankára.

Aktívny Sandin-Pellikka

V zápase sme mali možnosť sledovať aj nedávno draftovaného hráča v prvom kole. Axel Sandin-Pellikka je 18-ročný hlavne ofenzívny obranca, pričom svoje schopnosti dokazoval aj v tomto zápase. Výrazný bol najmä počas presilových hier, kde na neho smerovalo množstvo prihrávok. Stal sa aj najlepším hráčom zápasu zo strany hostí.

Košice prišli už aj o teoretickú šancu postúpiť. Posledné stretnutie v rámci Ligy majstrov čaká košických oceliarov 18. októbra opäť v domácej Steel Aréne. Svoje účinkovanie uzavrú duelom proti nemeckému tímu Mannheim.