FOTO: IIHF galeries

Tretí hrací deň juniorského šampionátu je úspešne za nami. V akcii sme mali možnosť vidieť aj skvelý výkon Slovenska. Zrekapitulujme si teda oba zápasy.

Slovensko vs USA

Po nepresvedčivom výkone proti Fínsku čakal na náš výber ďalší favorit, tentokrát USA. Skóre otvoril už v 3. minúte Libor Nemec. Následne sme však svojou nedisciplinovanosťou dovolili súperovi zápas otočiť. Z presilovej hry vyrovnal Tyler Boucher. Naša lavička následne použila trénerskú výzvu, no neúspešne. Z následnej presilovky súpera gól nepadol no iba 6 sekúnd po návrate Františka Deja na ľad strelil rozdielový gól Gavin Brindley. V druhej tretine naši hokejisti predviedli oveľa lepší výkon. Najprv vyrovnal skóre fantastickou strelou z presilovky Dalibor Dvorský. Následne strelili dva góly Robert Bačo a Filip Mešár, čo nám zabezpečilo vstup do 3. tretiny za stavu 4:2. V 51. prvej minúte si po nájazde Petra Repčíka zrazil puk do siete Luke Hughes. V závere ešte zdramatizoval stav stretnutia Tyler Boucher, no Alex Čiernik ešte spečatil na záverečných 6:3. Slovenská dvadsiatka si tak na turnaji pripísala po senzačnom víťazstve prvé body. V stretnutí sa však zranil Samuel Honzek a otázna je aj ďalšia účasť Roberta Bača po zákroku v závere zápasu.

Kanada vs Nemecko

Na programe bol aj zápas Kanady, ktorá chcela napraviť prehru proti Česku. To sa jej podarilo skutočne dominantným spôsobom proti Nemecku. Už po prvej tretine vyhrávali 3:1 po góloch Dylana Guenthera, Shanea Wrighta a Connora Bedarda. Gól Nemecka strelil Roman Kechter. V ďalšom priebehu zápasu už Kanada prakticky iba navyšovala štatistiky. Connor Bedard aj Dylan Guenther zavŕšili hattricky. Góly strelili ešte Logan Stankoven, Zack Ostapchuk a Joshua Roy. Na záverečných 2:11 z pohľadu Nemecka ešte spečatil Philip Sinn.