FOTO: SZĽH

V sobotu v doobedňajších hodinách informoval Slovenský zväz ľadového hokeja o zmene na trénerskom poste v ženskej hokejovej reprezentácii. Fín Arto Sieppi skončil po vzájomnej dohode a nahradil ho jeho dovtedajší asistent Miroslav Mosnár.

Podľa slov generálnej manažérky Ľubomíry Kožanovej pre SZĽH reprezentácia potrebovala nový impulz: „Po domácom turnaji sme vzájomne dospeli k záveru, že naša ženská reprezentácia má za sebou náročnú sezónu, ktorú poznačil nevydarený šampionát a vypadnutie do nižšej kategórie. Zhodli sme sa, že dievčatá potrebujú pred blížiacim sa šampionátom B-skupiny nový impulz, aby naplnili cieľ, ktorým je postup do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta a aby si vybojovali čo najlepšiu pozíciu v kvalifikácii o účasť na zimných olympijských hrách 2026. Artovi ďakujeme za profesionálny prístup a prácu pre slovenský ženský hokej.“

Kouč Arto Sieppi bol trénerom slovenského národného tímu od októbra 2022. Pod ním vypadli no nižšej kategórie, a o chvíľu čaká zverenkyne Miroslava Mosnára svetový šampionát. Ten začína 31. marca a postupne si Slovenky zahrajú s Lotyškami, Slovinkami, Britkami, Taliankami a Poľkami.