FOTO: HK Zvolen/Facebook

Šláger kola medzi druhými Michalovcami a prvým Popradom bol poriadne dramatický. Duel na Zemplíne totiž spoznal víťaza v závere predĺženia, v ktorom rozhodol o triumfe líšok v pomere 3:2 bývalý Popradčan Adam Drgoň. V stretnutí padli až štyri góly pri hre v početnej prevahe, pričom tri z nich strelili Michalovčania a jeden kamzíky.

Nesmierne cenný skalp zaznamenali hokejisti Dukly Trenčín, ktorý zdolali Spišskú Novú Ves na jej ľade 2:4. Zápas pod Zoborom, kam pricestoval nováčik z Humenného bolo jasnou záležitosťou domáceho celku. Corgoni zdolali levov hladko 5:2 . Meranie síl medzi Liptovský Mikulášom a Novými Zámkami dotiahol do úspešného konca domáci Mikulášania , ktorí zvíťazili 2:1.

FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Neuveriteľný kariérny míľnik dosiahol v zápase proti Slovanu Bratislava kapitán HC 05 Banská Bystrica Ivan Ďatelinka. Stal sa len štvrtým hráčom v histórii slovenskej extraligy, ktorý v najvyššej hokejovej súťaži odohral tisíci duel. Pilier banskobystrickej defenzívy však neoslávil tento zápis víťazstvom, nakoľko belasí si poradili so zverencami Raima Helminena 4:3 po predĺžení.

Diváci vo Zvolene si rozhodne prišli na svoje. Košice vyhrávali pod Pustým hradom v 14. minúte už rozdielom dvoch gólov. Následne nasúkali rytieri oceliarom päť gólov a v 52. minúte tak vyhrávali 5:2. Obhajca majstrovského titulu však nezložil zbrane a dvoma presnými zásahmi Tomáša Mikúša sa dotiahol na rozdiel gólu. Záverečný tlak zverencov Dana Cemana však vytúžené vyrovnanie nepriniesol a zo zisku troch bodov sa tak radujú Zvolenčania.

ZOSTAVA KOLA: Krasikov (97,06 %) – Drgoň (1+2), C. Hults (1+1) – Lacka (3+1), Mikúš (3+0), M. Hults (1+2)