FOTO: THE CANADIAN PRESS/Jeff McIntosh

Tímy pomaly uzatvárajú nominácie na majstrovstvá sveta výsledky v Tampere a Rige. Boj o titul začína budúci piatok.

V kádri USA na majstrovstvá sveta vo Fínsku a Lotyšsku figuruje 22 hráčov, 12 z nich hrá v NHL. Ďalší hokejisti hrajú vo farmárskych tímoch AHL alebo v univerzitnej súťaži NCAA. Medzi ťahúňov tímu by mal patriť najmä skúsený Nick Bonino, ktorý vo svojej kariére dvakrát zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár. V mužstve nechýbajú ani účastníci olympijských hier v Pekingu brankár Commesso, obranca Perbix a útočník Farrell. Najstarším hráčom výberu je spomínaný Bonino, najmladším je šikovný obranca Lane Hutson.

Prípravný program Američanov pokračuje v Mníchove, kde odohrajú 9.5 duel proti Nemecku. USA čaká prvý zápas na šampionáte proti fínskemu celku.

Kanadský výber pozostáva z 12 útočníkov, 6 obrancov a 2 brankárov. Ďalší hráči budú doplnení neskôr, možno to budú hokejisti, ktorí vypadnú po druhom kole play-off NHL. Hráčom, ktorý sa oplatí sledovať je určite Adam Fantilli. Je to mladý perspektívny útočník, ktorého čaká tento rok draft do NHL. Trojnásobné zastúpenie v nominácii má klub Calgary Flames. Kanadské farby bude hájiť trojica Lucic, Toffoli a Weegar. Na brankárskom poste budú medzi tromi žrďami Devon Levi a Sam Montembeault.

Kanada odohrá budúci týždeň v rámci záverečnej prípravy zápas s Maďarskom, a to v utorok 9.5. Kanada si v prvom zápase na majstrovstvách zmeria sily s Lotyšskom.