Zdroj: ESPN.com

Panteri v Raleigh

Úvodnú tretinu otvoril Jalen Chatfield, domáci viedli zápas 1:0. O minútu neskôr sa Gustav Forsling z Floridy postaral o vyrovnanie stavu, no Coach’s challenge mu to nedovolila. Ku koncu 16. minúty sa pomer Caroliny a Floridy mohol zmeniť znovu, lenže tréner tímu Floridy im to zatrhol.

Aleksander Barkov sa v prostrednej časti stretnutia posadil na trestnú lavičku za držanie. Tri minúty neskôr sa postaral o vyrovnanie stavu na 1:1. Posledná tretina bola zaujímavá iba jedným trestom. Radko Gudas dostal dve minúty za podrazenie.

Stav zápasu sa rozhodol až v predĺžení. Presilová hra bola „dravým mačkám“ osudná. 25-ročný Matthew Tkachuk s „áčkom“ na drese rozhodoval. Zverenci Paula Mauricea vedú semifinálovú sériu 2:1. Ďalší zápas sa bude hrať 23.5., t.j. zajtra, o 2:00 nášho času.

Hviezdy Dallasu strácajú dôležité body

Pár minút po vhadzovaní úvodného buly sa na listinu úspešných strelcov presadil aj Fín Miro Heiskanen. Mark Stone dorovnal stav na 1:1, čím sa prvá tretina skončila.

Jason Robertson, po akcii Dadonova so Suterom, prekonal gólmana Adina Hilla. Týmto bodom si pripísal štvrtý gól na svoje konto. Posledná tretina sa pre Dallas neskončila dobre, keďže rytier Jonathan Marchessault dorovnal na 2:2.

Gól Jasona Robertsona

Aj tento zápas sa musel rozhodovať až v predĺžení. Nestačilo veľa a Chandler Stephenson ukončil trápenie a vyhral zápas, čím body ostali doma. Tretí zápas tejto série sa bude hrať 24.5., tentoraz v Dallase.