FOTO: HK Dukla Trenčín/Facebook

Keďže obe osemfinálové série boli po dvoch dueloch vyrovnané, tak dnešné zápasy rozhodli o tom, ktoré kluby bude len krok deliť od postupu do štvrťfinále.

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HKM ZVOLEN 4:7 (3:0, 0:4, 1:3), stav série: 1-2

Domáci Liptáci si lepší vstup do stretnutia ani nemohli predstavovať, nakoľko po prvej tretine vyhrávali 3:0. Strelecky sa presadili Žilka, Avtsin a Ullman. Zverenci Juraja Faitha však ani len netušili, čo si pre nich pripravilo druhé dejstvo.

Rytieri v ňom predviedli štvorgólový uragán (skórovali Mitch Hults, Šiška, Csányi a Kašlík) a do kabín sa tak išlo za stavu 3:4 v prospech Zvolena. V 44. minúte navýšil náskok hostí Mitch Hults. Domáci znížili o minútu neskôr zásluhou Ullmana. Do streleckej listiny sa v 53. minúte zapísal rytier Marcinek, ktorý dal dve minúty pred záverečnou sirénou definitívnu podobu výsledku.

HK DUKLA TRENČÍN – HK NITRA 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), stav série: 2-1

Pod hradom Matúška Čáka otvoril gólový účet duelu v 13. minúte corgoň Samuel Buček. Vyrovnanie Dukly prišlo 6 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď podrazenie Mezeia potrestal Tor Immo. Misky váh na stranu Nitry naklonil v 47. minúte pri hre v početnej prevahe Jakub Lacka.

Potom sa dostal k slovu trenčiansky kapitán Filip Ahl. Najskôr v 54. minúte skrátil pobyt hosťujúceho Baču na trestnej lavici a o následne dve minúty neskôr prekonal fínskeho brankára opäť. Nitra v snahe vyrovnať odvolala v závere brankára, no vytúžený efekt to neprinieslo. A tak po triumfe 3:2 sa zo zisku postupového matchballu raduje Trenčín.