FOTO: HKM Zvolen/Facebook

Aj dnes pokračovali osemfinálové boje. Stav sérií sa v oboch dvojiciach vyrovnal. Oba tímy tak majú deň prestávku a už vo štvrtok budú pokračovať v ceste za postupom do štvrťfinále, no už na inom zimnom štadióne ako odohrali úvodné dve stretnutia.

HK NITRA – HK DUKLA TRENČÍN 3:4 (2:2, 1:1, 0:1), stav série: 1-1

Nitrania chceli pred svojimi fanúšikmi nadviazať na včerajšie víťazstvo proti Trenčínu. No začiatok zápasu bol pre nich katastrofálny, keď už vo 4. minúte potrestal vylúčenie Stachu Petrovický. Na jeho presný zásah nadviazal už o 38 sekúnd Peter Sojčík. Nitrania ale ešte do prvého klaksónu vyrovnali. Strely Jacksona a Hrnku zapadli do siete LaCouveeho.

Domácim navyše pomohlo aj to, že na konci úvodnej a začiatku druhej tretiny neinkasovali v presilovke 5 na 3. Naopak Lacka poslal Nitru prvýkrát v stretnutí do vedenia. To však netrvalo dlho, pretože Immo opäť vyrovnal. O výhre vojakov rozhodol v tretej tretine Šimon Petráš. Séria sa tak za nerozhodného stavu presúva do Trenčína.

HKM ZVOLEN – HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7:6 PP (1:1, 5:2, 0:3, 1:0), stav série: 1-1

Gólové hody sledovali diváci pod Pustým hradom. Do vedenia sa dostali domáci zásluhou využitej presilovky Bondru, no Réway 9 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal rovnakou mincou. Druhá časť bola pre Liptovský Mikuláš ako zo zlého sna. Celkovo ju rytieri vyhrali 5:2. Za Krasikova spadli puky od Hultsa, Marcineka, Kašlíka, Zuzina a tretinu zavŕšil Rauhauser.

Za hostí sa presadili iba Žilka s Naušom. Do tretej tretiny tak išiel ich tím s trojgólovým mankom a aj s novým mužom v bránke, Romanom Rychlíkom. Nespala, Ullman a po chybe domáceho brankára aj Berry zmazali tento náskok a tak sa išlo do predĺženia. Bláznivý duel v ňom rozhodol pre Zvolenčanov Daniel Gachulinec.