FOTO: MHK 32 Liptovský Mikuláš

V piatok bolo na programe pokračovanie oboch osemfinálových sérií Tipos extraligy. Zvolen a Trenčín delili od postupu len jeden víťazný zápas. Obe mužstvá nevyužili príležitosť a o postupujúcich sa tak rozhodne v piatych zápasoch.

HK DUKLA TRENČÍN – HK NITRA 4:5 (1:1, 1:1, 2:3) stav série: 2-2

Duel medzi Trenčínom a Nitrou priniesol dramatický záver. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 2:2 a o prvý gól stretnutia sa postaral Samuel Buček úspešným trestným strieľaním.

V tretej časti hry najprv prišlo dvojminútové vylúčenie na strane Dukly, ktoré potrestal Miloš Bubela. Následne dostal Jozef Baláž štyri minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a Nitrania zvýšili stav na 5:2 gólmi Čederleho a Bajteka. O približne päť minút neskôr sa previnil Samuel Buček a inkasoval päťminútový trest. Počas nasledujúcej početnej výhody Trenčína dokázali vojaci znížiť na 4:5. Gólovo sa presadili Charbonneau a Petráš.

Nitra tak dorovnala priebeh série na 2-2. O postupujúcom rozhodne piaty osemfinálový duel.

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HKM ZVOLEN 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) stav série: 2-2

Skóre v domácom prostredí otváral Matt Berry, na ktorého gól reagoval o 26 sekúnd neskôr zvolenský Mitch Hults. V prvej tretine sa gólovo presadil ešte na 2:1 Alexander Avtsin po prihrávke Martina Réwaya.

Legionár Haralds Egle zvyšoval na 3:1 už v druhej tretine a v 28. minúte na neho nadviazal obranca Peter Hraško. V tretej časti zapečatil výsledok na 5:1 gólom do prázdnej bránky Marly Quin.

Liptovský Mikuláš tak dorovnal priebeh série na 2-2. O postupujúcom rozhodne piaty osemfinálový duel.