FOTO: NHL.com

Jeho príchod do Toronta vzbudzoval mnoho otáznikov. Do mužstva trénera Sheldona Keefa však zapadol skvelo a hrá svoj najlepší hokej od začiatku sezóny.

Svoju fantastickú hernú pohodu podčiarkol Ryan O’Reilly v nočnom zápase proti Buffalu. Už za prvých päť minút strelil dva góly. Maple Leafs v priebehu 12 minút strelili 4 góly a prakticky tak už rozhodli zápas. Síce sa v tretej tretine Sabres ešte zmohli na záverečný nápor a znížili na 3:5, na obrat to nestačilo. Svoj hattrick napokon O’Reilly spečatil do prázdnej brány. Uzavrel tak skóre zápasu na 6:3 z pohľadu Maple Leafs.

Po výmene O’Reillyho sa špekulovalo, v ktorej formácii bude hrať, keďže Maple Leafs majú kvalitných centrov v Austonovi Matthewsovi a Johnovi Tavaresovi. Napokon bol O’Reilly centrom 2. formácie. Jeho krídlami sú John Tavares a Mitch Marner a je očividné, že je medzi nimi na ľade chémia. Dokopy sa táto formácia postarala o 4 góly.

„Je to tu určite o trochu lepší pocit ako vo väčšine ostatných arén.“ začal O’Reilly po zápase svoje hodnotenie pochvalou arény v Buffale, v ktorej 3 sezóny pôsobil. „Je dobré uviesť sa v takom svetle, dostať sa na strelecký účet. Samozrejme, bolo by lepšie, kebyže sme ich už k ničomu vážnejšiemu nepustili v tretej tretine, no každá výhra sa počíta.“