FOTO: NHL.com

26-ročná kanadská superhviezda Connor McDavid prekonala dnes v noci v zápase proti Philadelphia Flyers ďalšiu bodovú métu, ktorou bolo 800 bodov počas celého pôsobenia v NHL. Rodák z kanadského
Richmond Hill sa tak stal piatym najrýchlejším hráčom, ktorému sa tento výrazný úspech podaril. McDavid na to potreboval iba 545 duelov.

Pred ním sa to podarilo okrem zámorských hokejistov iba jedinému európskemu a to, Slovákovi Petrovi Šťastnému. Status hráča, ktorému sa táto méta podarila prekonať čo najrýchlejšie, patrí najväčšej hokejovej legende – Waynovi Gretzkemu. Ten na to potreboval „len“ 352 zápasov.

Práve ku Gretzkemu je často prirovnávaný Connor McDavid. Ten hneď vo svojej prvej sezóne v najprestížnejšej lige sveta sa dokázal fanúšikom, ale aj trénerom ukázať 48 bodmi. To bola zároveň aj jeho posledná sezóna, počas ktorej zaznamenal na svoje konto menej ako 100 kanadských bodov. Zatiaľ najviac sa mu ich podarilo získať počas základnej časti ale aj play-off v minulom súťažnom ročníku. Dohromady mal vlani 156 bodov, čo pomohlo Edmontonu na finále západnej konferencie. Oilers vypadli s neskorším víťazom celej súťaže a to tímom Colorado Avalanche.