FOTO: NHL

Trh s voľnými hráčmi v NHL už pomaly končí. Zatiaľčo v Európe sa pomaly rozbiehajú tamojšie ligy a poháre, kluby NHL sa chystajú na nováčikovské kempy a prípravu na novú sezónu. V lige sú však stále hráči, ktorí ešte zmluvu nemajú. Prinášame vám teda prehľad tých najzvičnejších mien a ich možné destinácie.

Braden Holtby

Tridsaťdvaročný Kanaďan je asi poslednou skutočnou brankárskou možnosťou na voľnom trhu. Okrem neho ostali bez zmluvy prevažne gólmani na úrovni AHL a o to viac je čudné, že po Holtbym ešte nikto nesiahol. Má za sebou fantastickú históriu, brátane Vezinovej Trofeje, či Stanley Cupu s Washingtonom Capitals. Postupne však jeho výkonnosť začala klesať, až ho nakoniec Vancouver výkupil zo zmluvy iba po roku jej trvania. Minulé leto ho angažoval Dallas a treba povedať, že sa Holtby navrátil aspoň čiastočne do starej formy. V 24 zápasoch si pripísal úspešnosť 91.3% a pri Jakeovi Oettingerovi pôsobil ako spoľahlivá dvojka. Aké destinácie sa Holtbymu núkajú? Nuž, najväčšie problémy v bránkovisku majú Buffalo, Chicago či Arizona. Núka sa ale aj Montreal, ktorý opäť na celú sezónu príde o Careyho Pricea.

Sonny Milano

Najzaujímavejším menom z ofenzívy, ktoré ostáva bez zmluvy, je Sonny Milano. Útočník pôsobiaci už vyše dvoch rokov v Anaheime sa väčšinu kariéry trápil so zraneniami. Uplynulá sezóna tomu nebola výnimkou ale stále toho odohral oveľa viac ako predtým. Zaskvel sa hlavne vo formácii vedľa Trevora Zegrasa aj s jedným z najkrajších gólov ročníka. V 66 zápasoch nazbieral 34 kanadských bodov a preto bolo veľkým prekvapením, že mu Ducks neponúkli ani len kvalifikačnú ponuku, teda minimum, ktoré podľa pravidiel musí mať v zmluve. Pred spustením voľného trhu mal Milano patriť k najväčším menám. V jeho prípade že sme boli svedkami ďalšieho prekvapenia, a to toho, že už takmer dva mesiace čaká na zmluvu. Nie je jasné, kde vo vyjednávaní zmluvy sa nachádza problém, no Milano by mal byť stále žiadaným hráčom. Núka sa návrat do Columbusu, či posilnenie rivala Anaheimu zo San Jose. Skvelým doplnením kádru by ale mohol byť aj v Calgary, či New Yorku Islanders.

Evan Rodrigues

Trochu zabudnutým menom v NHL je aktuálne Evan Rodrigues. Útočník v uplynulých rokoch pôsobiaci v Pittsburghu Penguins pôsobil hlavne v nižších formáciach. Bol skvelý na oslabeniach a v iných defenzívach. V uplynulej sezóne ale dostal o čosi viac priestoru a ihneď sa to prejavilo aj na ofenzívnych číslach. V 82 zápasoch sezóny zaznamenal 19 gólov a 24 asistencii. Vo forme pokračoval aj v playoff, kde dal 3 góly aj keď to nakoniec na postup Penguins nestačilo. Skvelé výsledky v defenzíve a po novom aj ofenzíve z neho robia skvelú posilu do druhej či tretej formácie. Takáto posila by mala byť žiadaná v mnohých tímoch, ako napríklad Colorado, Minnesota, Nashville, no možný je stále aj návrat do Pittsburghu.

PK Subban

Veľkým sklamaním posledných sezón bol PK Subban. Z niekdajšieho víťaza Norris Trophy a fantastického tvorcu hry sa stal obranca s veľkými defenzívnymi dierami a jeho útočná hra pritom tiež značne utrpela. Jeho deväťmiliónový kontrakt bol jedným z hlavných dôvodov, prečo sa diablom z New Jersey v posledných sezónach tak nedarilo. Faktom však je, že ide stále o kvalitného obrancu do druhého, či tretieho páru a po katastrofálnych sezónach v New Jersey si nemôže nárokovať príliš veľké peniaze. Reštartovať kariéru by mohol u jednoho z adeptov na Stanley Cup, ako New York Rangers, či skúsiť nahradiť Johna Klingberga v Dallase alebo pomôcť napredujúcim tímom ako Detroit, či Ottawa. Ak by to však nevyšlo, stále má po ruke už rozbehnutú kariéru skvelého televízneho moderátora a hokejového analytika.