FOTO: Jäzva (hockeyslovakia.sk)

Už dnes odštartuje skupinová fáza nového ročníka JOJ Slovenského pohára. V prvom zápase v B skupine na seba narazia dva kluby z východného Slovenska. HC 19 Humenné bude od 18:00 hostiť na vlastnom ľade minuloročného neúspešného finalistu zo Šariša, mužstvo HC 21 Prešov. Minulý ročník sa zo zisku trofeje pre víťaza pohára tešili Vlci Žilina, ktorí boli aj neskoršími víťazmi druhej najvyššej hokejovej súťaže. Skvelú sezónu chceli dokončiť postup medzi našu hokejovú elitu. Stopku v baráži im ale vystavil posledný tím Tipos extraligy, Liptovský Mikuláš.

„Teší nás, že JOJ Šport Slovenský pohár pokračuje ďalším ročníkom, ktorého zápasy sa objavia už od predkôl na televíznych obrazovkách. Vážime si, že kluby opäť preukázali záujem o účasť v súťaži a tým napomáhajú budovať značku Slovenského pohára. Odmenou pre nich budú zvýšené prize money. Všetkým tímom prajeme v zápasoch veľa šťastia,“ ozrejmil situáciu manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný. (Zdroj: hockeyslovakia.sk)

Do súčasného ročníku sa prihlásilo až 18 tímov. Veľkou škodou je, že z extraligy sa predstavia len prešovské „Koňare“.

Zdroj: sport.zilina.sk

SKUPINOVÁ FÁZA JOJ slovenského pohára:

A-skupina
Vlci Žilina 
HK Skalica 
HK Trnava 
(HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov)

B-skupina
HC 21 Prešov
HK Martin
HC 19 Humenné
(MŠK Žiar nad Hronom – MHK Kežmarok/HK Brezno)

C-skupina 
HC Topoľčany
Modré Krídla Slovan
Spartak Dubnica
(HK Levice – HKM Rimavská Sobota)

Finále JOJ Šport Slovenského pohára je na programe vo februári 2023. Dejisko finálového zápasu ešte nie je známe. Víťaz pohára získa finančnú odmenu 15-tisíc eur, čo je o 5-tisíc viac ako vlani.