FOTO: Twitter / ECHL

Hokejový klub HK Spišská nová Ves priviedol do svojich radov novú posilu. Klub zo Spiša posilní tridsaťročný útočník Olivier Archambault. Stoosemdesiat centimetrov vysoký Kanaďan prichádza po produktívnej sezóne strávenej v nadnárodnej ICEHL, kde obliekal dres talianskeho Purstertalu. V 42 zápasoch zaznamenal slušných 45 bodov za 14 gólov a 31 asistencií.
O posile informovalo mužstvo prostredníctvom svojich sociálnych sietí.

Spišská Nová Ves zaznamenala v minulej sezóne Tipos Extraligy historický úspech, keď skončila na bronzovom treťom mieste. Na medailovú pozíciu budú chcieť rysy nadviazať aj v nadchádzajúcom ročníku. K tomu im má dopomôcť práve aj draftový výber Montrealu Canadiens z roku 2011. Za prvý tím síce nikdy nenastúpil, no odohral niekoľko sezón v nižšej AHL.

„Olivier je kreatívny útočník, ktorý má výborné hokejové myslenie a dokáže vytvárať pre svojich spoluhráčov príležitosti na skórovanie.
Rátame s ním ako s tvorcom našich presilových hier a verím, že bude jedným z hlavných ťahúňov ofenzívy. Som presvedčený, že charakterovo zapadne do nášho tímu. Olivierovi prajem u nás úspešnú sezónu, hlavne pevné zdravie a verím, že bude svojim hokejom baviť našich skvelých fanúšikov,“ informoval pre klubové sociálne siete manažér tímu Richard Rapáč.