Zdroj: IIHF Gallery

Dnešok je oddychovým dňom pre hokejistov na majstrovstvách sveta. Od zajtra sa ale začínajú štvrťfinálové zápasy. Pozrite sa na zaujímavé štatistiky tohtoročného turnaja.

Najtvrdšia strela

Na piatom mieste sa umiestnil Andrea Glauser. 27-ročný Švajčiar sa so 160,52 kilometrovou rýchlosťou strely postavil za Roberta Sabolica, ktorý skončil na štvrtej priečke. Pred ním je jeho slovinský krajan, Jan Urbas. Ten sa môže chváliť treťou priečkou (163,22 km/h). Helvét Gaetan Haas nestačil na Fína Nikolasa Matinpala, ktorý sa svojím hitom (164,64 km/h) dostal na víťazný stupienok tejto štatistiky.

„Nikolas Matinpalo strieľa siedmy gól levov, po ktorom skóruje Dán Nikolaj Ehlers.“

Najvyšší či najnižší

Tyler Myers je tohtoročným najvyšším hráčom majstrovstiev sveta. Kanaďanovi výška v obrane rozhodne pomáha, meria neskutočných 203 centimetrov. Počas svojej kariéry vystriedal dva tímy NHL, Buffalo Sabres a Winnipeg Jets, no už štvrtou sezónou na drese nosí znak Vancouveru Canucks.

Štvorgólový Rocco Grimaldi stojí na chvoste hráčov podľa výšky. Pri prepočte na 60 minútovú hru sa stal taktiež najproduktívnejším hráčom základnej časti MS. 168 centimetrový a 82 kilový Američan sa pýši dvoma prvými miestami na majstrovstvách sveta juniorov a raz bol majstrom sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov.

Najlepší brankár

Túto zostavu piatich najlepších brankárov ZČ MS tvoria čisto Európania. Švédi Jesper Wallstedt (94,74%) a Lars Johansson (95,24%) sa nachádzajú na piatom a štvrtom mieste. Najlepšiu trojku otvára Slovák Stanislav Škorvánek. Michalovský gólman si na tohtoročnej súťaži už nezachytá, no protihráčov očaril svojou úspešnosťou, s 95,37 percentami. Čech Karel Vejmělka sa nachádza takmer percentom za najlepším brankárom, Leonardom Genonim (96,61%).