FOTO: SITA/AP

Nový ročník najlepšej hokejovej ligy sa už nedávno začal. Okrem hráčov z hokejových veľmocí ako Kanada, Amerika či Švédsko sa v NHL budú mať šancu predstaviť aj talenty narodené v rôznych kútoch sveta. Pozrime sa nielen na zoznam zastúpených krajín, ale aj na to koľko Slovákov uvidíme túto sezónu v hre.

Aj jeden hráč sa počíta

Až sedem krajín reprezentuje v NHL len jeden hráč. Medzi nimi napríklad Francúzsko, ktorého zástupcom je spoluhráč Erika Černáka v Tampe, Pierre-Édouard Bellemare. Za Uzbekistan mladý Arthur Kaliyev narodený v meste Tashkent, ktorý ale má americkú národnosť. Jediným hráčom narodeným v Holandsku je Daniel Sprong, útočník klubu Seattle Kraken.

Osem nádejných Slovákov

Isté miesto vo svojich kluboch majú útočník Tomáš Tatar, obrancovia Martin Feherváry, Erik Černák a skúsený brankár Jaroslav Halák. K tejto stabilnej štvorici sa budú snažiť pridať mladí Pavol Regenda a Adam Ružička. Obaja sa budú snažiť vybojovať si stabilné miesto vo svojich A-tímoch. Odlišným prípadom sú hviezdy tohtoročného draftu Juraj Slafkovský a Šimon Nemec. Útočník Montrealu začal sezónu v prvom tíme, druhý menovaný bol nakoniec poslaný na farmu do AHL.

Česká enkláva v NHL

Spomedzi českých hokejistov bude mať až 30 šancu zahrať si v NHL. Oči diváka pútajú najmä hráči Bruins. Až šesť Čechov bude hájiť farby Bostonu, a to hviezdy Krejčí a Pastrňák, Zacha, Zbořil, Lauko a Nosek. Nový dres budú obliekať Ondřej Palát v New Jersey a gólman David Rittich vo Winnipegu.