FOTO: Facebook / HC Košice

Diváci v Liptovskom Mikuláši boli svedkami len jediného presného zásahu, o ktorý sa v 35. minúte postaral hosťujúci Adam Lapšanský. Líšky týmto víťazstvom pretrhli 5-zápasovú sériu prehier. Na víťaznú vlnu sa podarilo opäť naladiť aj banskobystrickým baranom, ktorí v Nových Zámkoch vyhrali 1:3.

Z dna ligovej tabuľky sa podarilo po výhre 4:1 nad Popradom podarilo odlepiť Košičanom. Najviac gólov v tomto extraligovom kole padlo pod Pustým hradom. Zvolen zdolal Nitru tesne 4:3. V zápase sa prvého extraligového gólu dočkal len 17-ročný Ondrej Molnár.

Duel v Prešove, kam pricestovala Spišská Nová Ves priniesol rozuzlenie až v lotérii samostatných nájazdov, v ktorej sa šťastie priklonilo Spišiakov. Zaujímavý náboj malo stretnutie medzi Slovanom Bratislava a Duklou Trenčín, ktoré skončilo výhrou Slovana v pomere 4:1. Ján Pardavý totiž viedol v minulej sezóne ešte vojakov a jeho náprotivok Róbert Döme pre zmenu belasých.

„ Trenčín bol veľmi ťažký súper. Má kvalitný káder a je na tom fyzicky dobre. Snažili sme sa hrať našu hru, čo sa nám celkom aj podarilo. S Marcelom a Tomášom si to vieme hodiť. Som veľmi spokojný, že hrám s nimi. Dúfam, že sa nám takto bude dariť aj naďalej. Sme veľmi šťastní, že sme získali 3 body.“ takto zhodnotil zápas s Trenčínom dvojgólový Daniil Fominykh

ZOSTAVA KOLA PODĽA NÁŠHO PORTÁLU: Vošvrda (shoutout) – Deyl (1+1), Hanna (1+0) – Chovan (1+1), Fominykh (2+0), Haščák (0+2)