FOTO: FB / Minnesota Wild

Aj v aktuálnej sezóne NHL figurujú na súpiskách tímov okrem mladých a nájdených hráčov aj starší, skúsenejší. V dnešnom článku sa pozrieme na tých 3 najstarších, ktorí budú chcieť ukázať, že ešte nepatria do „starého železa“.

Mark Giordano

Z tejto trojice je práve Giordano najstarší. 40-ročný obranca pôsobil za celú svoju kariéru iba v troch tímoch NHL. Kariéru v najlepšej lige sveta začal v Calgary Flames, kde pôsobil až do sezóny 2020/2021. V ďalšej sezóne pomohol Seattlu Kraken, ako nováčikovi ligy, dvadsiatimitromi bodmi ku ôsmemu miestu v Pacifickej divízii. Od sezóny 21/22 až doteraz pôsobí v Toronto Maple Leafs. V poslednom ročníku zaznamenal 26 bodov a pomohol svojmu tímu k postupu do play-off, v ktorej ale Toronto skončilo už vo štvrťfinále.

Joe Pavelski

39-ročný americký útočník, podobne ako Giordano, nemenil dresy tímov NHL mnohokrát. Počas svojej kariéry odohral viac ako 9 sezón v San Jose Sharks, ktorí ho aj v roku 2003 draftovali v 7. kole. Počas tohto pôsobenia zaznamenal aj svoju najproduktívnejšiu sezónu v profilige, keď v sezóne 2015/16 nazbieral spolu v základnej časti a play-off viac ako 100 bodov. Dres žralokov ale pred piatimi rokmi zmenil na dres s hviezdou. Za Stars zaznamenal v minulej sezóne 91 bodov a bol dôležitou súčasťou svojho celku.

Marc-Andre Fleury

Posledným hokejistom z tejto trojice nemôže byť nik iný, ako hokejový brankársky talent Marc-Andre Fleury. 38-ročný skúsený gólman bol draftovaný tímom Pittsburgh Penguins a už vtedy ho mnoho ľudí označovalo za obrovský poklad NHL. Potvrdzujú to mnohé úspechy zapísané v jeho hokejovom denníku. 3-krát vyhral s tučiankmi Stanley Cup a je pravidelným účastníkom All-Star zápasov. Veľkou zaujímavosťou môže byť aj fakt, že od ročníka 2006/2007 nemal sezónu, v ktorej by mal pod 90% úspešnosť zákrokov.