Adam Ružička NHL

Adam Ružička v noci strelil gól a pridal aj asistenciu. Jeho Calgary nakoniec prehralo vonku s Washingtonom Capitals 2:3 po samostatných nájazdoch.

Ružička ako prvý otvoril streleckú listinu Slovákov. Calgary v zápase proti Washingtonu Capitals aj s Martinom Fehervárym prehralo po nájazdoch 2:3. Ružička sa presadil po 32 zápasov bez gólu. Na ľade strávil necelých 16 minút, pričom takmer 4 minúty strávil v presilovkách. Bol pri oboch góloch svojho tímu- pri prvom sa sám presadil, pri druhom asistoval. Ružičku vyhlásili aj za 3. hviezdu zápasu. Po troch zápasoch v drese Calgary Flames má na konte bilanciu 1+2 bodov. V zápase nestúpil v druhom útoku.

Ružička môže tento rok zažiť prelomovú sezónu. Ku pozitívnemu zlepšeniu mohla prispieť aj zmena trénera a aj vyšší ice-time na presilovkách.

Ryan Huska, hlavný tréner Flames: „Stále je pred ním veľa cesty. Začali sme s ním v štvrtom útoku, kde bol centrom. Mnohokrát bol vyzvaný, aby sa uistil, že bude konzistentný, pretože, ako sme už spomínali, pri tej postave a schopnostiach podržať a chrániť puk, vie robiť veľa vecí skutočne dobre. Niekedy je to na hráčovi, aký dobrý chce naozaj byť.“ 

Ružičkov gól:

Ružičkova asistencia:

V zápase sa objavil aj Martin Feherváry, stabilný zadák Washingtonu Capitals. Fehérváry strávil na ľade viac ako 17 a pol minúty, štyri a pol v oslabeniach. Prezentoval sa strelou, trom blokmi a troma bodyčekmi.