FOTO: Facebook / HC Mikron Nové Zámky

Slovenská Tipos Extraliga priniesla spolu so svojím desiatym kolom ďalšie pozoruhodné situácie. Núdza nebola o zaujímavé tímové výsledky i individuálne hráčske počiny. V porovnaní s minulými hracími dňami padlo výrazne menej gólov.

Najviac ráz sa zo sedadiel dvíhali fanúšikovia na štadióne v Košiciach. Oceliari zdolali Nitru 4:3 a ukončili jej dvojzápasovú víťaznú šnúru. Naopak, zverenci trénera Dana Cemana uspeli po dvoch zaváhaniach.

Čisté konto si v nesmierne vyrovnanom zápase medzi Banskou Bystricou a Spišskou Novou Vsou pripísal gólman baranov Gašper Krošelj. Slovinský brankár zneškodnil 24 streleckých pokusov súpera a bol nosným pilierom futbalovej výhry 1:0. Víťazný gól strelil 35 sekúnd pred treťou sirénou obranca Frank Hora.

Poprad sa pozviechal po piatkovom debakli a pod Tatrami zviedol vyrovnanú bitku so Zvolenom. Nádherným gólom sa prezentoval mladý útočník Kamzíkov Andrej Kukuča. Tomu nahrával v náznaku prečíslenia Kundrík a 23-ročný útočník sa zoči-voči Kupskemu nemýlil. Duel dospel napokon až do samostatných nájazdov. Víťazný gól padol po pokuse Peresunka. Dva body tak ostali na severe Slovenska, Rytieri si domov vezú bod jeden.

ZOSTAVA KOLA: Krošelj (100 %) – Hora (1+0), Hults C. (1+0) – Gill (1+2), Pollock (2+1), Fejes (1+2)