FOTO: FB / HC Oceláři Třinec

Nedávno sa skončili základné časti hokejových extralíg v Česku aj na Slovensku. Kým u nás je v desiatke najproduktívnejších hráčov iba jediný Slovák – Tomáš Záborský, v Česku sa stal najlepším strelcom Marko Daňo ako iba druhý legionár v historii súťaže. Dnes sa v oboch ligách začína playoff.

Zatiaľčo priamym zostupujúcim zo Slovenskej najvyššej súťaže je Prešov, v Česku bude posledný tím základnej časti hrať baráž. V tomto ročníku sú ním opäť Rytíři Kladno pod vedením matadorov Jaromíra Jágra a Tomáša Plekanca, ktorí sa stretnú s víťazom nižšej Chance Ligy.

V playoff Tipos Extraligy nás čakajú iba dve osemfinálové série. Siedmy tím po základnej časti – Poprad, sa stretne s desiatou Nitrou. Na ôsme Michalovce zase čaká Dukla Trenčín. Narozdiel od sérii playoff v ďalších kolách sa toto osemfinále hrá iba na 3 víťazné zápasy.

Naproti tomu v českej Tipsport Extralige nás v osemfinále čakajú hneď štyri série na 3 víťazné zápasy. Účastnia sa tímy od 5. až po 12. miesto po základnej časti. Olomouc aj so Slovákmi Branislavom Konrádom a Silvesterom Kuskom si to rozdá proti Karlovým Varom. V akcii bude aj osemčlenná enkláva Slovákov z Třinca v súboji proti Litvínovu, v ktorom pôsobí brankárska dvojica Tomek-Godla, či útočník Andrej Kudrna. Kometa Brno s výborne hrajúcim Kristiánom Pospíšilom nastúpi proti Mladej Boleslavi a v súboji piateho s dvanástym tímom nastúpi Liberec proti Plzni.

Prvé zápasy všetkých sérii osemfinále oboch líg sú na programe už dnes.